Czyszczenie kolektora ssącego w BMW

Regularna pielęgnacja i konserwacja pojazdu zapewnia nie tylko odpowiednią prezencję, ale także zwiększa żywotność pojazdu. W każdym z układów istotna jest praca pewnych elementów. W silniku do takich zaliczymy chociażby kolektor ssący. Dlaczego jest on tak ważny?

Kolektor ssący – jaką pełni rolę?

Urządzenie to odpowiada za doprowadzenie dowolnego czynnika gazowego lub ciekłego do cylindrów silnika. Mowa tu oczywiście o powietrzu czy mieszance paliwowej. Poza tym kolektor ssący łączy z cylindrami silnika wiele innych elementów. Warto tutaj wymienić chociażby nagrzewnicę, chłodnicę, a także filtr. Kolektor ssący najczęściej jest zbudowany z aluminium lub tworzywa sztucznego. Jego konstrukcja może się jednak różnić w zależności od modelu pojazdu. Wpływ na to ma bowiem liczba cylindrów, sposób zasilania silnika, usytuowanie gaźnika oraz układu wtrysku paliwa. Jak widać zależności jest dość dużo. Dlatego kupując kolektor ssący najlepiej dopasować go po numerze VIN. Wówczas będziemy mieć pewność, że posiadamy część idealną do naszego samochodu.

Czyszczenie kolektora ssącego w BMW – kto oferuje takie usługi?

Element ten powinien być regularnie czyszczony. W przeciwnym razie stanie się źródłem wielu problemów z właściwą pracą samochodu. W kolektorze ssącym w wyniku eksploatacji narasta warstwa nagaru, które może z czasem całkowicie zatkać go oraz kanały ssące w głowicy i zawór EGR. Dlatego producenci i serwisanci zachęcają do regularnego czyszczenia kolektora ssącego. BMW sugeruje swoim klientom, by robili to co 60-80 tysięcy kilometrów. Dotyczy to pojazdów zasilanych olejem napędowym. W pojazdach z silnikami benzynowymi z bezpośrednim wtryskiem paliwa także powinniśmy czyścić kolektor wraz z kanałami dolotowymi oraz trzonkami zaworów. Usługę tę wykonują nie tylko autoryzowane serwisy danej marki. Auto możemy również powierzyć firmom posiadających oficjalną współpracę z konkretnym producentem. Taki warsztat jest dostępny na tej stronie https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/czyszczenie-kolektora-ssacego. Czyszczenie kolektora ssącego w BMW w takim warsztacie odbywa się zgodnie z kryteriami przekazanymi przez producenta. Dzięki temu jest ono skuteczne i w pełni bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here