Europalety

Europalety to rozwiązanie cieszące się ogromną popularnością w całej Europie. Nic w tym dziwnego – ich uniwersalność przyciąga zainteresowanie firm zajmujących się magazynowaniem towarów. Również w innych przedsiębiorstwach paleta zawsze się przyda, a obecnie nawet w gospodarstwach domowych widuje się palety w formie mebli DIY. Jak jeszcze można wykorzystać ten praktyczny element wyposażenia?

Europalety – uniwersalne rozwiązanie na każdą kieszeń

Mianem europalety określa się paletę czterowejściową, o konstrukcji składającej się z bloków połączonych deskami. Jednak poza europaletami, jednym z najczęściej wybieranych rodzajów palet są zwykłe palety przemysłowe. Chociaż sprawdzają się w wielu sytuacjach, nie są tak uniwersalne jak palety euro. Dlaczego? Europalety tworzone są w taki sposób, by można było je wykorzystać na całym świecie. Przystosowane są do wszystkich rodzajów wózków widłowych i różnej wielkości magazynów.

Czym charakteryzują się europalety?

Cechą szczególną palet euro jest fakt, iż wszystkie mają określone, standardowe wymiary. Zazwyczaj jest to 800 x 1200 mm. Ważą około 25 kg, a przewozić mogą artykuły o łącznej masie do 1500 kg. Można je rozpoznać po charakterystycznym oznaczeniu na boku ,,EUR” lub ,,EPAL”. Produkuje się je z drewna bardzo dobrze wysuszonego komorowo i impregnowanego, dzięki czemu są naprawdę trwałe. Wobec palet euro stawia się zdecydowanie większe wymagania, niż w przypadku klasycznej wersji. Na przykład produkować i naprawiać je mogą jedynie firmy i koleje narodowe posiadające licencję EPAL.

Gdzie można dostać europalety?

Europalety dostępne są w sklepach w wersji nowej i używanej. Używane palety można podzielić na jasne bez uszkodzeń, ciemniejsze oraz ciemne z większymi uszkodzeniami, ale wciąż nadające się do użytku. Warto zwrócić uwagę na jakość kupowanych produktów. Dobrze również, gdy ceny nie są wygórowane. Najłatwiejszym sposobem na zakup europalety jest skorzystanie z oferty dostępnej w internecie. Niektóre sklepy, takie jak http://e-palety.eu/, proponują szeroki wybór palet w atrakcyjnych cenach. Wystarczy poszukać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here