podstawy codziennej pielęgnacji

Aby zaobserwować efekty codziennej pielęgnacji skóry twarzy, nie wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Ważna jest również metoda i kolejność aplikacji. Kosmetyk prawidłowo dobrany do cery, to dopiero połowa sukcesu. Druga połowa to jego nakładanie, ta czynność może sprawić, że kosmetyk zadziała ze zdwojoną siłą.

Jak oczyścić skórę twarzy?

Przed aplikacją kosmetyku do pielęgnacji bardzo ważne jest, żeby skóra była odpowiednio oczyszczona. Aby to osiągnąć, najlepiej jest użyć specjalny żel lub emulsję do oczyszczania twarzy. Tą czynność wykonuje się codziennie, nawet 2 razy dziennie, w celu pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni skóry. Kluczową rolę w oczyszczaniu skóry twarzy odgrywa również peeling, który powinniśmy wykonywać regularnie, 1-2 razy w tygodniu. Jest to produkt, który skutecznie usunie martwe komórki naskórka, skóra wtedy będzie mogła swobodnie oddychać, a pozostałe kosmetyki lepiej działać.

Jak należy używać tonik do twarzy?

Gdy nasza skóra jest już dokładnie oczyszczona, możemy przejść do przemycia jej tonikiem. Wystarczy zaaplikować go na wacik, a następnie przetrzeć nim twarz. Tonik jest ważnym kosmetykiem, który przywraca skórze naturalne pH skóry. A dodatkowo może mieć inne właściwości, może zmniejszać widoczność porów, ograniczać ilość wydzielanego sebum lub odświeżać skórę twarzy.

Przeczytaj też: http://www.zdrowakroplakrwi.pl/zakazenie-gronkowcem-jak-sie-objawia/

Kiedy najlepiej jest stosować serum do twarzy?

Serum to rodzaj kosmetyku, który jest określany jako produkt do zadań specjalnych. Posiada skoncentrowaną porcję substancji aktywnych, które są dobrane do rodzaju naszej cery. Serum może mieć działanie nawilżające, odżywcze, liftingujące lub rozjaśniające. Serum charakteryzuje się lekką, półpłynną konsystencją, dzięki czemu szybko się wchłania. Zwykle nie pozostawia filmu na skórze.

Aplikacja kremu do twarzy

Ostatnim krokiem pielęgnacji skóry twarzy jest aplikacja kremu. Ważne jest przyłożenie się do tej czynności, nie wystarczy byle jak rozetrzeć krem na twarzy. Należy nabrać odrobinę kosmetyku na opuszki palców i przez chwile ją rozgrzać, następnie delikatnie rozprowadzamy krem na skórze i go wmasowujemy. Dzięki tej metodzie aplikacji, poprawi się ukrwienie skóry. Zostanie przyśpieszony metabolizm komórkowy, dzięki czemu składniki aktywne, które znajdują się w kremie lepiej, dogłębniej zadziałają.

Źródło: https://wypieczwymaluj.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here