Jakie obuwie BHP oferują producenci?

Obuwie BHP to nieodłączny element każdego roboczego ubrania. Gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale także wygodę noszenia. Jakie są rodzaje butów i do czego służą?

Obuwie BHP – jakie rodzaje wyróżniamy?

Buty robocze dobieramy w zależności od wykonywanej pracy. Dlatego producenci przygotowali szereg rozwiązań, które sprawdzą się w konkretnych przypadkach. Bezpieczeństwo jest bowiem priorytetem przy tworzeniu obuwia BHP. Jest ono także nierozerwalnie powiązane z wygodą. Trudno bowiem nosić coś, co powoduje uczucie dyskomfortu. Dlatego do produkcji obuwia BHP wykorzystuje się naturalne surowce, dba się o odpowiednią wentylację stopy, czy przyleganie jej do buta. Producenci stworzyli różne klasyfikacje butów. Podstawowym podziałem jest typ obuwia. Wyróżniamy więc trzewiki, półbuty, sandały i buty do kolan. Możemy je także podzielić ze względu na poziom ochrony. Obuwie zawodowe posiada cechy ochronne obuwia roboczego. Nie posiada ono podnoska, dlatego może być stosowane w miejscach, w których nie pojawia się ryzyko zmiażdżenia stopy. Obuwie ochronne posiada podnoski, które wytrzymują uderzenie z energią 100J  i chronią przed ściskaniem z siłą 10kN. Jeszcze większą ochronne gwarantuje obuwie bezpieczne. To obecnie najlepsze buty na rynku, które chronią przed uderzeniem z energią co najmniej 200J oraz ściskaniem z siłą co najmniej 15 kN. Obuwie BHP możemy też podzielić ze względu na warunki pracy. Bez problemu znajdziemy więc buty chroniące przed czynnikami chemicznymi, biologicznymi, prądem elektrycznym, czy takie służące do pracy w strefie zagrożonej wybuchem. Obuwie BHP znajdziesz np. tutaj https://pantofelek-sklep.pl/. Przed poszukiwaniem swojego modelu warto zmierzyć długość stopy, by bez problemu dopasować rozmiar według tabeli rozmiarów.

Czy obuwie BHP kupimy przez internet?

Oczywiście. W sieci działa wiele sklepów oferujących rozmaite obuwie BHP. Dzięki temu możemy bez wychodzenia z domu znaleźć najlepsze buty zarówno pod kątem ceny, jak i stopnia ochrony. Jeśli pracujemy w magazynie, wybierzmy sandały i półbuty. Zapewniają one wysoką oddychalność. Pracując na budowie lepsze będą natomiast trzewiki z podnoskiem i wkładka antyprzebiciową.  Przydatne może też się okazać obuwie wodoodporne. Aby obuwie BHP było wygodne, musi mieć także odpowiednią szerokość między palcami a ich czubkiem. Powinno to być pięć milimetrów. Część butów jest wsuwana lub regulowana paskami, dzięki czemu dopasujemy je do kształtu naszej stopy. Sprawdź tutaj obuwie BHP w ofercie jednego z producentów https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-bhp. Wybierając produkty znanych producentów możemy mieć pewność, że będziemy się w nich czuli komfortowo, a wielogodzinna praca nie będzie zakłócana przez bóle wynikające z źle dobranych butów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoszulki dla mężczyzn
Następny artykułKoszulki gra o tron

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here