Styl - element wizerunku

Mali chłopcy, jak i nastolatkowie uwielbiają koszulki z wizerunkiem ulubionych postaci. Koszulki zazwyczaj dostępne są z krótkim bądź długim rękawem, dzięki czemu dzieciaki mogą je nosić o każdej porze roku. Świetnie prezentują się one pod bluzami, katanami, kurtkami, sweterkami a nawet marynarkami.
Kilkuletni chłopcy zazwyczaj chętnie zakładają koszulki z bajkowymi postaciami, na przykład z rezolutnymi psiakami, dzielnym strażakiem, dinozaurami, maszynami budowlanymi, helikopterami, samolotami, super bohaterami, pojazdami kosmicznymi czy planetami.
Z kolei starsi chłopacy, którzy regularnie grają w gry komputerowe lubią wszelkiego rodzaju gadżety i akcesoria z postaciami z gier. Takie przedmioty wzbudzają także ogromny zachwyt wśród rówieśników.
Z całą pewnością każdego nastolatka ucieszy koszulka minecraft. Jest to bardzo popularna gra, w którą gra większość chłopców a nawet niektóre dziewczynki. W dużym skrócie gra polega na budowaniu i niszczeniu różnego rodzaju obiektów wirtualnym świecie. Po drodze spotkać można różne postacie, niektóre nawet lekko przerażające. Często trzeba stoczyć z nimi walkę aby przejść do kolejnego poziomu gry. Walka polega miedzy innymi na budowaniu pułapek, celi więziennych oraz na burzeniu budowli. Na każdym kolejnym etapie pojawiają się coraz to nowe postacie.
W tej serii koszulki przestawiają wizerunki przeróżnych postaci, które pojawiają się w grze. Najczęściej jest to wizerunek Zombie, Slime, Endermana, Ender Dragona, Żelaznego Golema, a także może być to Szkielet, Świnia, Krowa, Zombie Pigman czy Grzybowa Krowa.
Taka koszulka to wspaniały prezent dla każdego pasjonata gier. Będzie to doskonały upominek z okazji mikołajek, imienin czy urodzin. Wiele sklepów oferuje także inne akcesoria z postaciami w gry minecraft, są to między innymi plecaki, czapki, breloczki, zawieszki, zegarki, bluzy dresowe, kurtki, kamizelki, rękawiczki, szaliki, a nawet bidony, chlebaki czy piórniki. Często spotkać można się również z kubkami i artykułami szkolnymi z bohaterami z gier.
Koszulki oraz inne akcesoria i gadżety dostępne są w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych.
Oczywiście oprócz gry minecraft istnieje wiele innych, również bardzo popularnych gier. Jest to miedzy innymi gra Battlefield, Northgard, Far Cry czy też Monster Hunter.
Przede wszystkim należy dokładnie kontrolować w jakie gry gra dziecko. Warto zadbać o to, a by w grze nie było przemocy, rozlewu krwi i agresji, gdyż sprzyja to występowaniu takich zachowań u dziecka. Ważne, aby za grę nie były naliczane opłaty, ponieważ może być to niemiłym zaskoczeniem dla rodzica i sprawić, że znajdzie się on w bardzo kłopotliwej sytuacji.
Rodzic powinien mieć również kontrole nad tym, przez ile czasu nastolatek gra w grę, aby mieć pewność, że nie zaniedbuje on nauki i sportu. Uzależnienie od gier jest wbrew pozorom bardzo niebezpieczne, zaburza rozwój psychiki dziecka i często wymaga konsultacji psychologicznej.
W wielu przypadkach po pewnym czasie dziecko uzależnia się od gier komputerowych, dlatego bardzo ważne jest, aby miało ono także inne zainteresowania. Doskonale, gdy uczęszcza na różne dodatkowe zajęcia, między innymi na treningi sportowe, zajęcia na basenie, lekcje tańca czy też lekcje języka obcego. Nie można dopuścić do sytuacji, gdy dziecko całe dnie i noce spędza przed komputerem lub telewizorem grając w grę. Takie działanie znacznie obniżają jego koncentrację, wyobraźnię, sprawność fizyczną a niekiedy również poziom odporności organizmu.
Nieustanne przesiadywanie przed telewizorem może doprowadzić także do nadwagi i otyłości, co w ostateczności może spowodować niebezpieczne choroby, na przykład cukrzycę czy wady postawy.
Oczywiście nie trzeba całkowicie zabraniać dziecku grania w gry, które są dla niego odpowiednie. Wystarczy jedynie wprowadzić ograniczenie czasowe, na przykład godzinę lub dwie dziennie, a także regularnie kontrolować w jaki rodzaj gry pociecha gra.
Wprowadzone zasady pomogą zachować niezbędną równowagę między nauką a zabawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here