Sprzedaż w muzyce

Wiele osób ma potrzebę wyrażania siebie. Część osób robi to za pomocą ciekawej fryzury, inni idą w stronę piercingu. Jeszcze inni robią sobie tatuaże. Większość jednak pokazuje swoje poglądy, upodobania, po prostu swoją osobę, za pomocą odzieży. Nierzadko zresztą nieświadomie. W momencie, kiedy widzimy na ulicy chłopaka w dobrze dobranej koszuli, chinosach i sneakersach wiemy, że zna się na modzie i obserwuje trendy. Jeżeli zaś zobaczymy mężczyznę w za dużych spodniach, starej bluzie i brudnych butach – na pewno nie pomyślimy o nim w sposób pozytywny. Bo właśnie to co „na zewnątrz” nas jest pierwszym czynnikiem kształtującym opinię. Jeżeli ktoś nas nie zna, automatycznie „recenzuje” nas na podstawie tego co widzi. Od tego zależy zawarcie lub niezawarcie wielu znajomości i relacji.

Koszulki patriotyczne są nierozłącznie związane z poruszonym wyżej tematem. Po pierwsze – jako element ubioru. Po drugie – jako silny identyfikator naszej osoby.

T-shirty z motywami Polski są obiektem wielu sporów. Często podejmuje się dyskusje na temat wykorzystania chociażby znaku Polski Walczącej. Osobom noszącym przylepia się czasami łatki faszystów czy nazistów. To bardzo skrajne i krzywdzące postawy, bowiem ludzie noszący takie koszulki w większości nie mają niczego „za uszami”. Nie wyznają totalitarnych poglądów, nie uznają rasizmu za właściwy ani nie mają ochoty uprzykrzać życia każdemu człowiekowi innej narodowości czy karnacji.

Oprócz problemu przylepiania niesłusznych łatek jest jeszcze jeden kłopot – niegodne zachowywanie się w patriotycznych koszulkach przez osoby noszące je. Dajmy na przykład wyzywanie przez polskich kibiców w koszulkach patriotycznych przedstawicieli innego klubu, nawet niekoniecznie z naszej ojczyzny. To absolutna groteska, która jednak nie jest komiczna, a smutna – wiemy bowiem, że sytuacje takie nierzadko mają miejsce. Zdarzają się też skrajne przypadki, gdzie przestępcy (np. złodzieje) noszą ubrania z motywami patriotycznymi. Te oraz wiele innych zachowań są powodami, dla których przylepia się osobom w koszulkach wyrażających miłość do ojczyzny negatywne łatki.

Są jednak sposoby, które pozwalają uniknąć nieprzychylnych spojrzeń. Należy do nich:
– noszenie ubrań wykonanych w Polsce, dobrych jakościowo;
– stawianie na wzory minimalistyczne;
– stawianie na wzory duże, ale niebanalne, ciekawe graficznie, odnoszące się do nieoczywistych, być może nawet nieznanych kart historii Polski;
– szczególnie godne zachowywanie się w t-shirtach patriotycznych (ubierając taką koszulkę staraj się wyjątkowo m.in. o czystość mowy, czyli nie przeklinaj – to przywara wielu Polaków, którą należy zwalczać na co dzień, niezależnie od ubioru; nie wszczynaj też awantur i nie dawaj się sprowokować);
– uzupełnianie stylizacji o dobrze dopasowane spodnie, czyste obuwie, stylowe dodatki – wszystko to wpłynie pozytywnie na odbieranie Cię przez środowisko oraz stworzy pozytywną otoczkę wobec motywu koszulki.

Jeżeli spełnimy te trzy punkty to na pewno będziemy wyglądać porządnie i tak, jak przystało na prawdziwego patriotę.

Część osób mogłaby powiedzieć, że to tylko koszulki i po co się tym tak przejmować. Należy jednak zastanowić się, jakie odczucia towarzyszyłyby weteranowi Powstania Warszawskiego, widzącemu nas w koszulce z Kotwicą podczas gdy przeklinamy, jesteśmy nietrzeźwi czy popełniamy przestępstwo. Ten eksperyment myślowy powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wyżej wspomniane jest, żeby stawiać na dobrą jakość i polskie marki. Teraz znajdziecie listę producentów spełniających oba kryteria, aby łatwiej było Wam dopasować ubrania do siebie oraz swojego portfela.

Surge Polonia
To znana w środowisku firma, która oprócz koszulek prezentuje też koszule, spodnie, bluzy czy modne akcesoria takie jak porządne skórzane paski. Mają w swojej ofercie minimalistyczne produkty, które świetnie się prezentują oraz wyrażają miłość do ojczyzny. Sportowcy i fani militariów również znajdą coś dla siebie.

Red is Bad
Równie znana firma. Szczególnie warte uwagi są koszulki typu fullprint, ze świetną jakością nadruku. W RiB znajdziecie dla siebie zarówno minimalistyczne produkty, jak i te bardziej wyraziste. Podobnie jak w Surge – osoby aktywne i pasjonaci wojskowości z pewnością doposażą się w potrzebne ubrania i dodatki. Specjalnie dla nich stworzono bowiem osobną markę – Symbowear.

Urodzeni Patrioci
Ostatnia marka w tym zestawieniu. Produkują odzież patriotyczną w wersji normalnej oraz minimalistycznej. Znajdziecie tam bluzy, koszulki oraz polówki. Dodatkowo na stronie znajduje się sporo ciekawych dodatków, takich jak paski do spodni czy portfele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here