Liverpool FC

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem, co wpływa na to, iż pozycja numer jeden w świecie sportu jest niezagrożona. Występuję ogromna przepaść między piłką nożną, a innymi dyscyplinami. I nie chodzi tutaj o samo zainteresowanie, ale również finanse. Profesjonaliści zarabiają miliony rocznie za samo granie w piłkę, a doliczając do tego ich wizerunek, czyli występowanie w reklamach, bądź promowanie jakiegoś produktu, mogą doliczyć sobie kolejne zera na konto.
Najbogatszą, a zarazem najbardziej prestiżową ligą jest angielska Premier League, w której występuję wiele gwiazd. Kwoty wydawane na transfery, przekraczają znacznie budżety i możliwości klubów z innych lig, W Anglii panuję szał pod kątem piłki kopanej. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii podczas ligowych kolejek, które są zazwyczaj w weekendy, spotykają się wspólnie na stadionach, które mieszczą kilkadziesiąt tysięcy miejsc. Natomiast, jeśli nie są oni w stanie udać się na stadion, to spotykają się w miejskich pubach, w których przez wiele godzin śpiewają piosenki klubowe, smakują piwa, czy dyskutują na tematy związane z futbolem. Jest to pewnego rodzaju tradycja, który zaszczepiany jest od pokoleń. Anglicy mają fioła na punkcie piłki nożnej, a dzięki narastającej popularności tego sportu, nie zmieni się to raczej nigdy.
W Anglii jest wiele utytułowanych klubów. Jednym z najwybitniejszych jest Liverpool Football Club. Klub z tradycjami, który w swojej historii ma zarówno momenty, w których zdobywał mistrzostwa, ligę mistrzów i wiele więcej, oraz momenty, w których przeżywali dramat, jak tragiczne wydarzenia związane ze śmiercią kibiców.
Liverpool, oprócz Manchesteru United, m najwięcej kibiców na całym świecie. Może pochwalić się licznymi sklepami klubowymi, w których można zakupić gadżety związane z marką. Najtrudniej dostępną, jak i najbardziej pożądaną jest koszulka Liverpool. Co roku jest nowa kolekcja, o którą starają się kibice na całym świecie Dodatkowo klub, w związku z dużym zainteresowaniem odzieżą, wydaje więcej kolekcji. Koszulki treningowe, specjalne kolekcje, czy dresy i kurtki, to część każdego sklepu. Ludzie chcą utożsamiać się z klubem w każdy, możliwy sposób. Oprócz szalików i odzieży, kupują wszelkiego rodzaju pamiątki, jak na przykład figurki, kartki, książki. Chcąc poznać historie tego wspaniałego klubu, można także udać się na wycieczkę do miasta, gdzie można zwiedzić muzeum klubowe, w którym znajdują się puchary, pamiątki, zdjęcia klubowe, pokazujące historię od czasów powstania klubu. Organizowane są również wycieczki i zwiedzanie stadionu – Anfield Road, w którym swoje mecze rozgrywa Liverpool. Jest to miejsce,w którym zostały rozegrane niezapomniane mecze, podczas których dochodziło do piłkarskich cudów. Liverpool wielokrotnie odrabiał straty, sprawiał niespodziankę. Działo się tak głównie dzięki kibicom, którzy bardzo wspierają swój klub i na świecie nazywani są jako jedni z najgłośniejszych. Atmosfera na Anfield jest niezapomniana, dlatego tak wielu kibiców, będąc nawet przypadkiem w mieście, zakochuję się w tym klubie. Główną atrakcją, jak i największą popularnością cieszą się oczywiście wieczory w Lidze Mistrzów. Są to rozgrywki, w których biorą udział najlepsze kluby w Europie. Dni meczowe w tych rozgrywkach, dla kibiców w Anglii oznaczają pewnego rodzaju święto. Im wyższa faza rozgrywek, tym wspanialsza i głośniejsza atmosfera. Każdy sklepik klubowy, jest oblegany i często wyprzedawana jest większość asortymentu. Zjeżdżają się wtedy kibice z każdego zakątku w Anglii, ale również poza granic tego kraju. Ciężko jest zdobyć bilet na takie spotkanie, więc już na długo przed rozpoczęciem meczu, kibice świętują na ulicach. Atmosfera jest niezapomniana. Ludzie ubrani w barwy klubowe, czyli kolor czerwony, śpiewają pieśni klubowe, puszczane są race. Jest niewiele miejsc na świecie, w którym społeczność wspólnie świętuję, angażuję się w życie klubowe oraz stawia klub na pierwszym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here