Artykuły
Wycieczki górskie z dziećmi - 12 rzeczy, które należy zabrać

Wybierając się dzieckiem w góry, musicie pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, które należy zabrać ze sobą, nie zapomnijcie też, że wycieczka ma być dla niego przyjemnością nie katorgą. Dlatego też, oprócz jedzenia, ubrań i innych niezbędnych rzeczy, możecie zabrać ze sobą jakieś umilacze czasu, przekąski czy zabawki. Do tego żeby dziecko się nie znudziło za szybko, stosujcie różne triki, rozmawiajcie z nim, śpiewajcie, grajcie w skojarzenia, gry słowne, zadawajcie mu pytania, pokazujcie otaczający świat, po prostu zajmijcie go czymś. Napisaliśmy o tym osobny artykuł - jak chodzić z dzieckiem po górach, tak żeby się nie nudziło i to lubiło - kilka trików.

Plecaki na wycieczki jednodniowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Plecaki na jednodniowe wycieczki, muszą być tak samo, jak te na większe wyprawy, po prostu wygodne i praktyczne. Muszą pomieścić wszystko co niezbędne, a do tego ułatwić nam trochę życie na szlaku, a już na pewno nie utrudnić go. 

Małe plecaki w góry sportowe, które zabierzemy ze sobą na weekendowy wypad, to na pewno nie to samo co miejskie plecaki, które nosimy na co dzień, jeśli chcemy ze spokojną głową i pełnym komfortem wędrować, to musimy rozglądnąć się za czymś porządnym, tym bardziej, że taka inwestycja jest jednorazowa na kilka lat. Dobry plecak będzie nam służył długi okres czasu, szczególnie jeśli będziemy o niego należycie dbać. Wiadomo sprzęt turystyczny dostaje w tyłek, za przeproszeniem, wędrujemy w deszczu, w słońcu czy gdy sypie śniegiem, dlatego przy zakupie sprawdźcie z jakich materiałów uszyte są plecaki. Często też zdarza się też, że gdy docieramy już do celu, nasz plecak ląduje na ziemi, czasami na nim siadamy, także naprawdę ważne jest żeby tkaniny plecaków były wytrzymałe i odporne na wycieranie.

Typy figury kobiecych i jak dobrać do nich fajne koszulki

Jak dobrać fajne koszulki damskie, do rodzaju

sylwetki kobiecej?

Najlepsza rada jaką mogę Ci dać, to pokochaj siebie taką jaka jesteś, a każda z nas jest inna i tyle, na to nic nie poradzimy, nasze geny, styl życia wpływa na nasz wygląd. 

Zamiast od razu biec na operacje plastyczne i ingerować fizycznie za pomocą skalpela w swoje ciało, pierwsza rzecz zaakceptuj siebie i swoje ciało, potem baw się modą i ciuchami. 

Żadna z nas nie jest doskonała, to byłoby nazbyt nudne, po drugie, to jest tak jak z włosami, mam proste włosy, a chciałabym mieć kręcone, z kolei koleżanka ma kręcona cudne loki, a chciałaby mieć takie proste jak moje :).

Jestem szczupła i mam figurę raczej chłopięcą czyli banan, kolumna, kalkulator czy tam papryka, jak kto woli,  koleżanka jest raczej klepsydrą, a chciałaby być tak szczupła jak ja, a z kolei ja wolałbym mieć więcej krągłości. Jednakże nauczyłam się już akceptować swój wygląd, swoją figurę, nie powiększę sobie piersi, nie będę miała idealnego wcięcia w talii, ale znam zalety swojego ciała i to właśnie je podkreślam, to właśnie z nich jestem "dumna" i to je chcę pokazać światu :).

Ten artykuł "pokaże" Wam jak dobierać fajne koszulki do typ figury kobiecej, jednakże nie traktujcie go oczywiście jak wyroczni, macie się ubierać tak aby było Wam wygodnie i komfortowo

Małe plecaki turystyczne na wycieczki górskie jednodniowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych - damskie i męskie oraz dla chłopców i dziewczynek 10, 20, 30 i 35 litrowe, a także inne różne rozmiary.

Wybierając się w góry, musicie pamiętać o kilku zasadach, przede wszystkim o bezpieczeństwie oraz komforcie i wygodzie. Plecaki to jeden z elementów, który, dobrze dobrany, zapewni wam duży komfort, natomiast źle dobrany może powodować uwieranie, gniecenie czy drapanie, co w końcowym efekcie może Wam po prostu zrujnować całą wycieczkę. 

Małe plecaki w góry powinny posiadać kilka cech, przede wszystkim muszą mieć system wentylacyjny na plecach plus plecy delikatnie usztywnione, a także musza być wygodne i z miękkiego materiału. Kiedyś nosiło się w góry plecaki wojskowe kostki lub takie z zewnętrznym stelażem, niestety były one bardzo nie wygodne, powodowały właśnie obtarcia, szelki wrzynały się w ciało pod wpływem ciężaru zawartości, stelaż powodowały rany i siniaki na plecach, były po prostu nie przystosowane do całodniowej wędrówki. Więcej na ten temat możecie przeczytać w artykule "Plecaki na wycieczki jednodniowe - na co należy zwrócić uwagę przy zakupie"

W tej kategorii znajdziecie plecaki typowo turystyczne i sportowe, które z powodzeniem można spakować na jednodniową wycieczkę górską, jeśli chodzi o małe dzieci, tak do 4, 5 roku życia mniej więcej, polecamy zwykłe, fajne i kolorowe plecaki dziecięce z nadrukami, bardziej dla fanu by sprawić dzieciom frajdę. Dziecięce plecaki, które mają nadrukowane postacie z komiksów i bajek - Kraina Lodu, Batman, Superman, Myszka Minnie i Miki, Liga Sprawiedliwych, Wojownicze Żółwie Ninja, Księżniczki Disneya, Jej Wysokość Zosia, Psi Patrol, Piękna i Bestia, Trolle, Minionki, Star Wars, i wiele, wiele innych znanych bohaterów i motywów.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl