Peeling z kwasami

Oznaki starzenia to zmora wielu kobiet i mężczyzn. Promienna, gładka skóra z czasem staje się szorstka i pełna zmarszczek. Nikt nie chce obserwować u siebie takiego ciągu zdarzeń, dlatego medycyna estetyczna zyskuje na popularności. Hitem ostatniego czasu stał się peeling z kwasami, który dla wielu stanowi błogosławieństwo.

Kto powinien zdecydować się na peeling?

Peeling to metoda pielęgnacji znana już od wieków. Stosuje się go w celu oczyszczenia skóry i złuszczenia martwego naskórka. Pozwala w praktycznie natychmiastowy sposób odświeżyć cerę. Składniki peelingujące można znaleźć między innymi w żelach do mycia, maskach oraz w kremach. Peeling niejedno ma imię, ponieważ do wyboru jest wersja oczyszczająca w sposób mechaniczny, enzymatyczny i chemiczny. Z metody mechanicznej powinny skorzystać osoby pragnące natychmiastowo pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Niestety posiadacze wrażliwej skóry mogą tylko sobie zaszkodzić, więc w tym przypadku lepszym wyborem będzie delikatnie oczyszczający peeling enzymatyczny. Z kolei osoby z wyraźnymi oznakami starzenia, pragnące pozbyć się zmarszczek i przywrócić skórze dawny blask, będą najbardziej zadowolone z peelingu chemicznego. Ale uwaga! Silne preparaty nie zawsze są bezpieczne, dlatego warto zdecydować się na te działające na bazie naturalnych kwasów z owoców i innych roślin.

Peeling z kwasami – co warto wiedzieć?

Kwasy owocowe mają zbawienny wpływ na cerę. Mogą ją rozjaśnić, wyrównać i pobudzić do regeneracji. Niegdyś nasze mamy i babcie stosowały wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu mogły poszczycić się nienaganną prezencją. Na szczęście w dzisiejszych czasach również można znaleźć preparaty oparte na kwasach owocowych. Perełki dostępne są w internecie, na stronach takich jak https://phyris.pl/pl/c/Peeling-z-kwasami/16. Peeling z kwasami może działać powierzchniowo, jak również głęboko. Wszystko zależy od konkretnego preparatu. Dzięki temu, że omawiany peeling obniża pH skóry, obumarłe komórki łatwiej oddzielić, więc cały zabieg jest mniej inwazyjny. Widoczne efekty pojawiają się od razu, jednak, by je utrzymać warto stosować peeling z kwasami regularnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here