Profesjonalny pedicure

Pedicure to zabieg dość często wykonywany w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Wiele kobiet decyduje się również na jego wykonanie w domowym zaciszu. Czy faktycznie warto poświęcać na niego czas?

Pedicure – czyli?

Na początku kilka słów o tym czym właściwie jest pedicure. W skrócie można powiedzieć, że po prostu chodzi o pielęgnację stóp i paznokci. Jednak w praktyce jest to proces nieco bardziej skomplikowany. Przede wszystkim pedicure składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest namoczenie stóp w celu zmiękczenia naskórka. Następnie usuwa się całą zrogowaciałą skórę, która haczy skarpetki, rajstopy czy pończochy. To ona także odstrasza gdy trzeba pokazać gołe stopy np. na basenie. Niestety także silne zrogowacenia mogą prowadzić do różnych wad, które następnie trzeba leczyć u specjalisty. Tak samo jest z zaniedbanymi paznokciami, które np. zaczynają wrastać. Specjalistka w salonie kosmetycznym może pomóc w walce z tą przypadłością lub skierować do lekarza. Kolejny etap to właściwe nawilżenie skóry i przejście do pielęgnacji płytki paznokcia. Mowa tu o usunięciu narastających skórek, skróceniu paznokcia do najlepszej długości, a także pomalowanie go.

Pedicure – rodzaje stylizacji paznokci

W momencie gdy dochodzi do ostatniego etapu, którym jest dbanie o płytkę paznokcia należy podjąć decyzję: co ma na nią zostać naniesione? Może to być odżywka, która będzie regenerowała płytkę, a może to być kolor. Choć tu od razu należy zaznaczyć, że jedno nie wyklucza drugiego. Odżywkę można położyć pod kolor lub skorzystać z lakierów które zawierają substancje regenerujące i koloryzujące jednocześnie. Co do samych rodzajów pedicure to można zdecydować się na ten z wykorzystaniem lakierów klasycznych, hybrydy, a nawet tytanu i akrylu. Wybór oczywiście zależy od tego czy chce się uzyskać efekt na kilka tygodni czy wystarczy taki na kilka dni. Niestety lakiery klasyczne wytrzymują najkrócej, ale też trzeba mieć świadomość, że nakładanie hybrydy nie zawsze jest możliwe. Nie każda płytka paznokcia może się nadawać do jej aplikacji.

Pedicure – domowy czy profesjonalny?

Pedicure jest zabiegiem, który można wykonać zarówno w domu, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Na co się zdecydować? Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na wizytę np. w https://salonpieknecialo.pl/, a następnie podtrzymanie uzyskanego efektu przy pomocy codziennej pielęgnacji. Wówczas można mieć pewność, że będzie się można cieszyć zadbanymi stopami przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here