Rozgrywki w Anglii

Wszyscy lubimy otaczać się znanymi i słynnymi na całym świecie markami. Czujemy się po prostu lepiej, gdy to koszulka armani zastępuje na naszym ciele najtańszy obskurny top zakupiony w przydrożnym lumpeksie. Wysoka cena takich markowych produktów o czymś przecież świadczy. A nie interesuje nas nieraz to, czy jest ona rzeczywistym wyznacznikiem wyższej jakości, wytrzymałości i odporności na uszkodzenia, bo już sama świadomość posiadania na swoim ciele lub w garderobie tak luksusowych i drogich ubrań sprawia nam dużą przyjemność i ogrom satysfakcji. Wiemy jednocześnie, jak wiele pieniędzy takie ubrania potrafią kosztować. Rzadko kiedy sobie na nie pozwalamy. Niektórzy z nas nigdy w swoim życiu nie zainwestowali w nic markowego, bo gdy mieli do wyboru zakup jednej firmowej koszulki za trzysta złotych bądź kupno sześciu niemalże tak samo wyglądających bluzek za podobną cenę, zawsze wybierali te tańsze – kierowała nimi funkcjonalność i praktyczność. Sami też być może postępowaliśmy do tej pory podobnie, a będąc w galerii handlowej na zakupach, szerokim łukiem omijaliśmy punkty z luksusowymi produktami. Teraz może się to zmienić. Nareszcie bowiem poznamy sekret osób noszących na sobie wyłącznie sławne marki. Nie zawsze są to przecież osoby szczególnie bogate czy utrzymywane przez swoich rodziców. Niektóre z nich nauczyły się jedynie kombinować i dzięki temu są w stanie pozyskiwać wyjątkowe, zachwycające nas samych produktów za naprawdę niewielkie pieniądze. Też możemy tak robić!

Do takich poszukiwań w pierwszej kolejności powinniśmy wykorzystać po prostu Internet. Na pewno wiele razy zdarzyło nam się robić w nim zakupy. Za każdym też razem przekonywaliśmy się, o ile tańsze mogą być zakupy online od tych robionych w „normalnych” sieciowych sklepach. Większość słynnych marek dziś prowadzi zresztą sprzedać swoich produktów i w sposób tradycyjny, i w wirtualnej przestrzeni, a to analizując ceny występujące w obu tych miejscach sami możemy szybko stwierdzić, że w Internecie zawsze są one niższe – czasem nawet o kilkadziesiąt procent. Z sieci korzystamy zresztą codziennie i potrafimy się po niej sprawnie poruszać. Zazwyczaj jednak źle ją wykorzystujemy. Zamiast zacząć czerpać korzyści z zapewnianych przez nią rozwiązań i usług, wolimy przez kilkanaście minut odświeżać swoje profile na portalach społecznościowych, byleby tylko sprawdzić, czy nowa osoba nie dodała komentarza do naszego zdjęcia albo nie polubiła nam wstawionego postu. Tracimy ten czas, który zużytkowalibyśmy o wiele lepiej, tym razem próbując odszukać najlepsze sklepy internetowe z luksusowymi markami. Koszulka armani może w nich kosztować niecałe sto złotych, jeżeli kupimy ją przy wykorzystaniu wszystkich metod na zaoszczędzenie – znajdziemy ją w sklepie na wyprzedaży, dołączymy do klubu stałego klienta i jeszcze do tego wynajdziemy dla siebie kod rabatowy. Szukajmy takich opcji i po prostu z nich korzystajmy. W przeciwnym wypadku nic nam z takich zakupów nie wyjdzie.

W Internecie często jednak dajemy się oszukać. Pochłonięci swoją wizją noszenia wyłącznie samych luksusowych i markowych rzeczy, bez opamiętania wrzucamy je do wirtualnych koszyków, gdy tylko zobaczymy, że teraz podobająca nam się sukienka jest przeceniona, a wychwalane przez wszystkie gwiazdy spodnie kosztują dwukrotnie mniej niż wcześniej. A sklepy internetowe tylko nas do tego zachęcają. Stosują przeróżne sztuczki tylko po to, byśmy jak najszybciej złożyli w nich swoje zamówienie. Olbrzymie napisy występujące na ich stronach wręcz krzyczą do nas, że musimy się spieszyć, bo już za dwa dni okres promocji się zakończy. Wierzymy w to, a nowa koszulka armani od razu wpada w nasze ręce, jednak gdybyśmy powrócili do tego samego marketu po upływie dwóch dni, zobaczylibyśmy, że promocje wcale się nie skończyły, a teraz są nawet jeszcze większe. Starajmy się więc korzystać z takich okazji, ale jednocześnie zachowujmy zawsze pewną ostrożność i dystansujmy się do tych super niskich cen. Nie zawsze to, co jest tanie, opłaca się kupować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here