laboratorium

Twoim głównym zadaniem będzie pobranie i określenie badania materiału biologicznego. Będzie on pobierany bezpośrednio od pacjenta w celach diagnostycznych, leczniczych czy epidemiologicznych. Będzie on przekazany do twojego laboratorium w próbce, którą dokładnie zbadasz. Analizujesz bowiem jej właściwości fizyczne i chemiczne, a także rodzaj zagrożenia biologicznego. Próbka może być w formie tkanki, płynów ustrojowych, wydzielniczy wydalin pacjentów. Badanie mikrobiologiczne, które wykonujesz ma na celu ustalenie zgodności tkankowej. Na tej podstawie będziesz mógł stwierdzić ogólny stan zdrowia pacjenta oraz czy w jego organizmie nie czają się groźne drobnoustroje. Co jeszcze należy do twoich obowiązków zawodowych? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-zajmuje-sie-diagnosta-laboratoryjny/

Diagnosta laboratoryjny – przeprowadzanie badań

Zanim dokonasz analizy próbek, najpierw będziesz musiał je od pacjenta pobrać. Będzie odbywało się to za pomocą specjalistycznych zabiegów czy czynności. Mogą to być wymazy, pobrania krwi czy moczu, a niekiedy też wycinki tkanek bezpośrednio z organizmu. Musisz wiedzieć, że cały ten proces jest na twojej głowie i twojej odpowiedzialności. Od tego będzie zależało postawienie prawidłowej diagnozy oraz zdrowie i życie pacjenta. Dyspozycji będziesz mieć specjalistyczną aparaturę medyczną, wyposażenie laboratoryjne, naczynia, odczynniki, mikroskop, oprogramowanie bioinformatyczne i wiele innych. Twoim obowiązkiem zawodowym będzie również dbanie o stałe zaopatrzenie.

Praca w laboratorium

Taka praca to nie są żarty. W najlepszym wypadku od ciebie będzie zależało nie tylko skrupulatny pobranie próbek do badań, ale również wyciągnięcie wniosków Na podstawie analizy bardzo małych, widocznych jedynie pod mikroskopem tkanek. Będzie to wymagało od ciebie niezwykłej precyzyjności i specjalistycznej wiedzy, ale również dokładności. Dokonywać będziesz również analiz środowiskowych. W tym celu do analizy będziesz mieć próbki potencjalnie zawierający groźne wirusy i bakterie. Musisz dbać więc o szczelność swojego kombinezonu, a także dezynfekcja. Musisz dbać o to, aby drobnoustroje nie wydostały się poza przeznaczone dla nich miejsce.

Zobacz też: http://metasetagalareta.pl/policjant-jak-wyglada-praca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here