Minimalistyczna garderoba

Znalezienie dobrej koszulki na lato stanowi dla wielu mężczyzn wyzwanie. Zaznacza się, że należy do tej kwestii podejść już w sezonie zimowym, ponieważ wraz z nadejściem wiosny ceny w sklepach znacząco podrożeją. Niestety, klasyczne koszulki z wycięciem w serek nie są ostatnio zbyt modne. Wynika to z faktu, iż moda hiszpańska cieszy się coraz mniejszą popularnością w naszym kraju. Obecnie chętniej sięgamy po wzornictwo brytyjskie, które cechuje niebywała prostota oraz przystępność formy. Zaznacza się jednak, że brytyjskie koszulki wyglądają znacznie inaczej niż te rodzimej produkcji bądź pochodzące z krajów iberyjskich. Różnice widać już w materiale – bawełna jest obecnie bardzo często zastępowana włóknami pochodzenia syntetycznego bądź innymi odpowiednikami. Warto jednak wskazać, że niekoniecznie musi to być zmiana na minus – materiały tego typu są mało podatne na zniszczenia i łatwe w praniu. Szczególnie ta druga kwestia wydaje się być niezwykle istotna, ponieważ w obecnych czasach stawia się głównie na wygodę noszenia oraz komfort prania.

Ciekawym rozwiązaniem na lato wydaje się być koszulka polo. Znacząco różni się ona od klasycznej rodzajem wycięcia. W większości wypadków ma ono charakter dyskretny, co sprawia, że klatka piersiowa jest praktycznie w pełni osłonięta. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób o nikłej muskulaturze, którzy nie chcą nią epatować na prawo i lewo. Najistotniejszym jednak czynnikiem, który odróżnia polo od innych krojów, jest charakterystyczny kołnierzyk. Tym samym koszulka z takim dodatkiem może uchodzić za bardzo elegancką. Należy jednak kierować się w tym zakresie rozwagą, bowiem na uroczystościach oficjalnych polo zdecydowanie się nie sprawdza. Inaczej wygląda kwestia wizyt u rodziny lub wspólnych wyjść z przyjaciółmi. Tam polo stanowi o naszym szyku, co może okazać się nieodzowne w wielu kręgach towarzyskich. Duże znaczenie ma jednak jakość materiału, z którego koszulka jest wykonana. Tym samym należy dokładnie sprawdzić, jaki procent materiały stanowią włókna syntetyczne. Jeżeli ich zagęszczenie jest większe niż 30%, powinniśmy się rozejrzeć za innym produktem. Zdecydowanie zaleca się, aby bazę dla odzieży tego typu stanowiła bawełna z domieszką poliestru. Wtedy mamy pewność, że będzie nam ciepło nawet w długie, letnie wieczory, w trakcie których może być chłodno.

Koszulki polo są na ogół dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Trzeba przyznać, że do najciekawszych należą te w barwie różowej. Znacząco odróżnia się ona od czerwonej, bowiem jest postrzegana pozytywnie i nie przyciąga w naszą stronę owadów. Alternatywą dla takiej polówki może okazać się koszulka w kolorze żółtym. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że wybór tak odważnych barw powinien być oparty o przemyślany wybór, odnoszący się do spodenek oraz butów. Bez wątpienia do koszulki polo należy założyć krótkie spodenki. Ich długość powinna jednak sięgać nam do kolan, bowiem w innej sytuacji możemy łatwo narazić się na śmieszność. Na tym z pewnością nam nie zależy, dlatego warto dogłębnie i skrupulatnie przemyśleć wymarzoną stylizację. Jeżeli okaże się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mogli poczuć się jak prawdziwa ikona stylu. Ma to kolosalne znaczenie dla osób, które chcą szybko zaistnieć w rubrykach towarzyskich.

Przy wyborze najlepszej koszulki dla siebie w żadnej mierze nie warto posiłkować się markową metką. Wynika to z faktu, że obecnie większość produktów i tak pochodzi z Chin. Dopiero na miejscu, w Polsce, doszywane są emblematy poszczególnych producentów. Zdecydowanie jest to niekorzystna praktyka, bowiem wprowadza konsumenta w błąd. Na ogół jednak można z powodzeniem się bronić, wybierając tańsze odpowiedniki, które i tak pochodzą z tej samej fabryki. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby na naszej polówce znajdował się firmowy nadruk, warto zdecydować się na dyskretne logo. Dzięki temu nie będzie ono nadmiernie rzucało się w oczy. Każdy z nas powinien mieć choć kilka koszulek tego typu w szafie, bowiem są one uniwersalne.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoszulki do noszenia
Następny artykułZakupy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here