Mikrodermabrazja – poznaj metodę oczyszczania twarzy

0
1528

Mikrodermabrazja jest jedną z metod wykorzystywanych w kosmetyce, która pozwala na oczyszczenie twarzy. Mowa tutaj o redukcji lub całkowitym wyeliminowaniu zaskórników, prosaków, rozszerzonych porów, przebarwień a nawet blizn po trądziku i zmarszczek.

Mikrodermabrazja – korundowa, diamentowa, oxybrazja

Mikrodermabrazja posiada kilka odmian. Jedną z nich jest ta korundowa, którą wykonuje się kryształkami korundu (tlenkiem glinu), kryształkami chlorku sodu lub tlenku magnezu. W tej metodzie chodzi o ścieranie kolejnych części naskórka pod wpływem strumienia mikrokryształków. Z kolei mikrodermabrazja diamentowa wykorzystuje diamentowe tarcze, które ruchem obrotowym usuwają wspomniane warstwy naskórka. Warto tu jeszcze wspomnieć o oxybrazji, przy której wykorzystywany jest strumień mikrokropelek soli fizjologicznej lub koktajli witaminowych. Ciekawostką jest fakt iż prędkość strumienia takich kropli zbliżona jest do prędkości dźwięku.

Mikrodermabrazja – przygotowanie do zabiegu

Na samym początku osoba mająca przeprowadzić zabieg musi dokonać oceny kondycji skóry. Na tej podstawie zdecyduje, która metoda mikrodermabrazji będzie odpowiednia. To jednak tuż przed samym zabiegiem. Istnieją jednak zalecenia, których należy trzymać się na co najmniej kilka dni przed wykonaniem zabiegu. Na ok pięć dni przed mikrodermabrazją nie należy stosować środków podrażniających skórę. Należą do nich między innymi: kremy do depilacji, peeling mechaniczny oraz enzymatyczny, a także depilacja woskiem. Warto zauważyć, że podrażnienia powstają również pod wpływem promieniowania słonecznego. Właśnie dlatego powinno się dobrze zabezpieczać skórę przez możliwymi poparzeniami. Mikrodermabrazja – przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu kosmetyczka prosi o usunięcie makijażu lub samodzielnie dokonuje jego zmycia. Pozbywa się również warstwy kremu, czy zanieczyszczeń, które osadziły się na skórze w trakcie dnia. Najlepiej sprawdza się do tego roztwór kwasu bornego lub spirytusu. Dzięki temu skóra zostaje dobrze odtłuszczona. W kolejnym etapie na oczy klientki zostają nałożone okulary zabezpieczające. Wówczas kosmetyczka np. z http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-twarz/porcelanowa-cera/ rozpoczyna zabieg. Polega on na przykładaniu do skóry głowicy, która ściera naskórek i automatycznie wchłania go do wbudowanej końcówki próżniowej. Warto zauważyć, że kosmetyczka ma możliwość regulacji głębokości oczyszczania, a także strumienia kryształków (mikrodermabrazja korundowa). W przypadku oxybrazji mikrokrople nie tylko oczyszczają, ale również dodatkowo chłodzą, czyli znieczulają powierzchnię skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here