buty na co dzień dla dzieci

Obuwie miejski, to taki rodzaj obuwia, które dziecko nosi na co dzień. Czy to do szkoły, przedszkola, czy na plac zabaw. Wygodne i funkcjonalne buty to podstawa. Nieodpowiednio dobrane obuwie może spowodować, że jeszcze nieukształtowane całkowicie stopy naszego dziecka, będą się nieprawidłowo rozwijały. Jakie buty wybrać?

Cechy dobrego obuwia dziecięcego

Każdy rodzic powinien dbać o prawidłową postawę dziecka, ponieważ jest to istotny element wspierania jego rozwoju. Zaleca się udanie na wizytę do specjalisty – ortopedy, lekarz sprawdzi czy dziecko, potrzebuje specjalistycznego obuwia i czy rodzic powinien zakupić dziecko obuwie profilaktyczne. Takie obuwie chroni małe stopy przed wystąpieniem wad lub jeżeli już się takie wady pojawiły, to przed pogłębieniem danej wady. Jeżeli nasze dziecko nie ma żadnych problemów w obrębie stóp, można obuwie kupować w normalnych sklepach. Ważne żeby buty odpowiednio podtrzymywały stopy, a dokładniej pięty w odpowiedniej pozycji.

Obuwie miejskie dziecięce

Wybierając buty miejskie dla naszej pociechy, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, bardzo ważna jest prawidłowa długość obuwia. Musi być ono dobrane do długości stopy. Należy wziąć pod uwagę fakt, że stopa dziecka rośnie dość szybko. A dodatkowo w czasie chodu przesuwa się do przodu, dlatego kupując obuwie, powinniśmy wybrać większe maksymalnie o 1 cm. Wszystko zależy od rodzaju obuwia.

Przed wyborem odpowiedniego modelu, zwróćmy uwagę czy czubek butów jest wystarczająco szeroki. Kolejna ważna rzecz, to stabilność obuwia oraz jego wysokość. Cholewka buta nie powinna być długa, aż za kostkę. Ponieważ uniemożliwia to swobodne ruchy stopy dziecka. Obuwie miejskie dziecięce powinno być wykonane z naturalnych tkanin, które zapewniają odpowiednią cyrkulacje powietrza. Stopa dziecka nie powinna się nadmiernie pocić. Wkładka butów powinny zapobiegać przemieszczaniu małej stopy oraz być elastyczna. Obuwie nie może być za twarde, wtedy stopa nie może prawidłowo pracować.

Przeczytaj też: http://metasetagalareta.pl/zawieszki-dla-niemowlat-do-wozka-jakie-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here