Urodziny dziecka

Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu każdego małego człowieka. Starsze dzieci zaznaczają na kolorowo ten dzień w swoich kalendarzach. Młodsze, potrafią po kilka razy w tygodniu pytać o to, ile jeszcze dni! Tworzone są zawczasu listy gości i wymarzonych prezentów. Jak organizować urodziny dla dzieci by byli zadowoleni i rodzice, i dzieciaki?

Przyjęcie dla rodziny

To oczywista sprawa, taka uroczystość to święto dla całej rodziny. Cieszy się dziecko i cieszą się rodzice, gdy maluch po raz kolejny pokazuje na palach, ile to tym razem lat kończy. Tak naprawdę, organizacja takiego przyjęcia nie musi być męczarnią, wcale nie musimy urządzać wystawnego przyjęcia. Gości naszych i naszej pociechy możemy zaprosić na słodki poczęstunek. Wszystko zależy od możliwości czasowych i finansowych.

Podczas przyjęcia, główną rolę na stole odgrywa tort urodzinowy. To okazja by się wykazać i spełnić życzenie dziecka. Każdy bowiem mały człowiek posiada ulubionego bohatera z kreskówek bądź ma swoje hobby. Znając zainteresowania malucha, można śmiało na tej podstawie udekorować tort. Możliwości jest wiele, a jedną z nich jest skorzystanie z tak zwanych opłatków na tort. Zamawiane w cukierni lub przez internet, otrzymujemy w postaci pięknego kolorowego nadruku na jadalnym opłatku, który wystarczy nałożyć na wierzch tortu. Oczywiście popularnym rozwiązaniem jest zamówienie tortu w cukierni.

Przyjęcie dla przyjaciół – czy to konieczne?

O ile małe dzieci, w wieku do 3 lat cieszą się z przyjęcia w gronie rodziny, starszaki i te większe, chętnie zapraszają do świętowania swoich przyjaciół. Pytanie, czy warto aż tak się poświęcać – wszak wiadomo, że oznacza to koszty, wysiłek i czas. Uśmiech dziecka jest bezcenny – więc odpowiedź wydaje się oczywista. Jeśli tylko pozwalają na to warunki, warto zorganizować drugie przyjęcie. Urodziny dla dzieci to bowiem także okazja do integrowania się, poznawania nawzajem poza środowiskiem szkoły i przedszkola.

Urodziny dla dzieci – gdzie zorganizować?

Przyjęcie urodzinowe dla rodziny, warto zorganizować w domu. O ile wymaga to wcześniejszych przygotowań, nie ogranicza nas czas i swobodnie można pobawić się z dziećmi. Przyjęcia dla młodocianych to większe wyzwanie. Na szczęście z ofertą przychodzą najróżniejsze obiekty typu bawialnie, kręgielnie, restauracje czy kina – warto sprawdzić to w swoim mieście.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here