Jak wybrać koszulki rowerowe?

Osoby lubiące jeździć na rowerze nie zawsze mają świadomość, jaką garderobą kolarską założyć, by czuć się w pełni komfortowo.

W ostatnich latach zauważalny jest w Polsce wzrost zainteresowania jednośladami. Wpływa to oczywiście na sytuację na rynku odzieży kolarskiej. Z roku na rok powstaje coraz więcej firm zajmujących się sprzedażą koszulek rowerowych.

Stylówka kolarska

Bardzo często najważniejszym kryterium osoby wybierającej koszulki rowerowe jest prezencja. Należy mieć świadomość, że nie jest to wbrew powszechnym pozorom zły tok myślenia. Jeżeli dany rowerzysta będzie zadowolony z wyboru koszulki rowerowej, która będzie pasowała nie tylko do jego sylwetki, ale również kolorystyki pozostałej części outfitu, spowoduje, że zakup sprawi mu ogromną radość. Należy zatem mieć na uwadze ten czynnik przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Warto również wcześniej dokładnie zmierzyć swoje rozmiary. Jest to absolutna konieczność dla osób, które kupują ubrania przez internet.

Następną bardzo istotną kwestią dla każdego rowerzysty jest kolor koszulki rowerowej. Oczywiście tradycyjne odcienie koloru białego, a także czarnego będą świetnym wyborem przez osoby, które nie posiadają w swojej garderobie za dużo ubrań. Kolory te bowiem ze względu na uniwersalność można połączyć praktycznie ze wszystkim. Nie wszyscy mają świadomość, że w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem zaczął cieszyć się kolor fluo. Kolor ten poza zawodowym wyglądem wpływa na poprawę widoczności użytkowników na szosach. Konieczne jest jednak rozważenie wyboru czarnego koloru w upalniejsze dni. Posiadanie na sobie odzieży w takim odcieniu zdecydowanie zwiększy liczbę przyciąganych promieni słonecznych.

Nie wszyscy zwrócili również uwagę na fakt, że w ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwinęły się oferty ubrań rowerowych, które są dedykowane na potrzeby kobiecej anatomii.

Na jakie cechy koszulek należy zwrócić uwagę?

Producenci koszulek rowerowych jak wiadomo prześcigają się w zastosowaniu różnego rodzaju nowinek technologicznych. W droższych modelach użytkownicy mogą liczyć na ochronę UPF tzw. odzież z ochroną przeciwsłoneczną. Nie wszyscy mają świadomość, ale zastosowanie jej może wpłynąć na zmniejszenie ekspozycji na szkodliwe promieniowanie słoneczne. W rezultacie zmniejszy ryzyko zachorowania użytkownika na choroby skóry.

Rekomendowane jest bardzo dokładne zwrócenie uwagi na materiał, z którego została wykonana dana odzież. Powinien być przede wszystkim właściwie przewiewny. Warto wiedzieć, że rozwiązania, które polepszają wentylację wpływają na lepszy komfort z użytkowania. Osobom, które lubią letnie wypady rekomendowane jest zdecydowanie się na koszulkę z zamkiem na całej długości, pozwoli to utrzymać właściwą temperaturę ciała na długich podjazdach.

Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o wyborze jest liczba kieszeni jakie potrzebuje dany użytkownik. Najbardziej standardową wersją będą trzy kieszonki z tyłu, umożliwią one bowiem nie tylko zabrać kolarskie przekąski, ale również dokumenty na trening. Niektórzy producenci w swoich modelach oferują klientom dodatkowe kieszenie zapinane na zamek. Jest to świetne rozwiązanie na przechowywanie telefonu albo kluczy w trakcie jazdy. Rekomendowane jest zwrócenie uwagi na takie elementy jak odblaskowe, subtelne aplikacje, które dodatkowo wpłyną pozytywnie na widzialność użytkownika na szosach.

Koszulki MTB

Koniecznie należy także pamiętać o wszystkich miłośnikach rowerów górskich. Nie wszyscy jednak mają świadomość, że koszulki, które są przeznaczone do jazdy w stylu enduro / trail mają luźniejszy krój. Jest to świetna wiadomość dla osób, które nie czują się dobrze w obcisłej odzieży. W zdecydowanej większości przypadków będzie tu znacznie mniej kieszonek w porównaniu do odzieży szosowej. Producenci koszulek rowerowych wyszli bowiem z założenia, iż na szlaku znaczna większość osób jedzie z plecakiem. Ponadto część koszulek jest oferowanych z dłuższym rękawem, co może skuteczniej ochronić skórę przed różnymi niespodziankami w lesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here