Piękna koszulka

Przeciętny człowiek wydaje na swoje ubrania nie więcej niż dwieście złotych miesięcznie. Zdarzają mu się i takie okresy w roku, w trakcie których kompletnie nie chodzi na żadne odzieżowe zakupy, bo akurat stara się odłożyć pieniądze na nowe auto lub remont całego mieszkania bądź inwestycję w działkę. Nawet suma dwustu złotych nie jest jednak jakoś porażająco wysoka. Bo co można kupić w dzisiejszych czasach za tę kwotę? Przeciętne kurtki (i to nie tylko te zimowe) bywają dużo droższe. Najprostszy płaszczyk może kosztować już te trzy stówki, a znacznie cieplejsza puchata i modna ostatnio kurtka przynajmniej ze cztery. Gdyby do tego wszystkiego doszła jeszcze koszulka hugo boss, człowiek na całe swoje jednorazowe zakupy musiałby wydać niemalże połowę swojej pensji, pozostając z minimalną sumka na koncie i jakoś starając się za nią przeżyć do końca miesiąca. Jak się jednak okazuje, nawet przy mocno ograniczonym budżecie dalej można ubierać się modnie i kupować fantastyczne ubrania. Jak to zrobić? Nie jest to na szczęście trudna droga, bo już dziś wiele osób stara się nią podążać. Pieniądze wcale nie muszą decydować o stylu. W końcu niejednokrotnie nawet największe gwiazdy, które nie zarabiają mało, są krytykowane za swoje modowe wybory – bo ważne jest wyczucie stylu i pewne umiejętności, które trzeba sobie albo wypracować, albo posiadać je od urodzenia.

Każdy i to bez wyjątku może więc wyglądać modnie. Każdy może z pomocą swojego stroju wyrażać własny charakter i osobowość, ukazując się innym jako osoba przebojowa, śmiała, pewna siebie i niebojąca się wyzwań. Własny styl można sobie wykreować za dowolną ilość pieniędzy, więc niewielki budżet nie jest odpowiednią wymówką do tego, by o siebie nie dbać i nie interesować się wyglądem swoich stylizacji. Czasem nawet mniejsza ilość pieniędzy pozwala na tworzenie bardziej precyzyjnych i dopracowanych strojów. Dysponujący mniejszym budżetem człowiek musi dokładnie przemyśleć każdy swój wybór. Nie może kupować wszystkiego tego, co akurat wpadnie mu w sklepach w oko – zanim po coś sięgnie, sprawdza jakość i użyteczność wyrobu, następnie zastanawiając się nad tym, czy będzie on pasować do aktualnej zawartości jego szafy. Mając mniej pieniędzy, człowiek staje się po prostu bardziej kreatywny, bo nieraz musi porządnie się nakombinować, aby coś kupić, a zarazem na tym nie stracić. Wyobraźnia działa wtedy na najwyższych obrotach. A to właśnie ona pozwala na tworzenie najciekawszych stylizacji – bez niej nawet pieniądze nie mają znaczenia w modzie, bo i najpiękniejsza koszulka hugo boss może wyglądać po prostu brzydko, jeśli zostanie źle zestawiona.

Błędem, który popełnia większość osób, jest koncentrowanie się wyłącznie na poszczególnych partiach garderoby. Każdy ma takie swoje ulubione rzeczy, które mógłby nosić dosłownie codziennie. Niektórzy są więc na tyle leniwi, że każdego dnia potrafią założyć do pracy dokładnie te same spodnie i ten sam sweter, zmieniając swój outfit dopiero wtedy, gdy obie rzeczy będą nadawać się już tylko do prania. Poprzez takie rozdzielanie części szafy na rzeczy „lepsze” i „gorsze”, automatycznie zapomina się o całej masie elementów, które w niektórych stylizacjach mogłyby naprawdę świetnie się sprawdzić. A trzeba tylko do nich powrócić. W wolnym czasie raz jeszcze przejrzeć zawartość wszystkich swoich szafek i komód. Najlepiej by było to wszystko z nich wyciągnąć i krok po kroku analizować, zastanawiając się, czy daną rzecz będzie się jeszcze nosić. Jeżeli nie – należy ją wyrzucić, oddać albo po prostu sprzedać, by nie zaśmiecać swojej szafy nienoszonymi ubraniami i nie ograniczać swojego pola widzenia. Bo trudno znaleźć cokolwiek w nawet najpiękniejszej garderobie, jeżeli z każdej strony jest ona zasypana niepotrzebnymi bluzkami, starymi spodniami i znoszonymi swetrami. W takim otoczeniu nawet najpiękniejsza koszulka hugo boss może wyglądać kiepsko i człowiek w żadnym wypadku po nią nie sięgnie. Droga do tego, by wyglądać modnie i to za niewielkie pieniądze, powinna rozpocząć się od przeprowadzenia dogłębnych porządków w szafie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here