Koszulki dla każdego fana

Stare polskie przysłowie mówi: „Do ojca po grosz, do matki po koszulę”. Interpretacje treści przysłowia są różne. Według niektórych ojcowie są odpowiedzialni za finansowanie poważnych przedsięwzięć dotyczących wykształcenia dzieci czy szerzej ich przyszłości. Matki odpowiadają za codzienność, rzeczy przyziemne – jedzenie, ubranie i tym podobne. W nieco innym ujęciu grosz od ojca oznacza zapewnienie przez niego odpowiedniej ilości pieniędzy na wszystkie potrzeby rodziny, natomiast matczyna koszula to symbol uczuciowości, emocji, bezpieczeństwa w wymiarze duchowym. Ojciec to rozum i materia, a matka to serce i duchowość. Niezależnie od tego, z którą interpretacją się zgadzamy koszule w naszym życiu odgrywają poważniejszą rolę niż te w powiedzeniach.
Koszule i koszulki to bardzo ważna część ubioru dzieci, młodzieży i dorosłych bez względu na płeć. Koszulki noszone są głównie do strojów sportowych – same w sobie są podstawowym elementem takiego stroju. Ale koszulki to również doskonały wybór gdy idziemy do szkoły czy na uczelnię, do pracy a nawet na spotkanie w kawiarni, klubie, restauracji. Koszulki kiedyś kojarzone z marnej jakości chińszczyzną z bazarów dzisiaj są projektowane przez największe i najbardziej znane domy mody na całym świecie. Niektóre z koszulek od znanych projektantów szyte z wysokiej jakości materiałów i ozdabiane drogimi haftami, naszyciami, biżuterią czy innymi elementami mogą osiągać niebotyczne ceny.
Koszulki noszone na co dzień do dżinsów czy spódnicy nie muszą być luksusowe. Przede wszystkim powinny być wygodne i pasujące do pozostałych części ubioru.
Coraz częściej miłośnicy koszulek zwracają również uwagę na napisy czy rysunki zdobiące koszulki. Chodzi o to, aby nosić takie, które wyrażają nas, z którymi się utożsamiamy. Warto więc przemyśleć zakup koszulki z własnym nadrukiem. Taka koszulka może mieć tylko hasło, które sami wymyślimy, albo zaczerpniemy z literatury, filmu czy Internetu. Napis wykonać można różnymi technikami. Wybór koloru koszulki, wielkości i kroju czcionki to również może być indywidualny wybór osoby zamawiającej koszulkę.
Szczególnie piękne są koszulki z własnym nadrukiem zamówione na prezent. Może to być jakaś szczególna okazja typu urodziny czy imieniny, ślub, rocznica, ukończenie szkoły, zdanie egzaminu magisterskiego. Spersonalizowany napis, jedyna w swoim rodzaju grafika albo zdjęcie decydują o niepowtarzalności koszulki. Osoba obdarowana jedyną istniejącą na świecie koszulką może nie poczuje się tak jak właściciel cennego obrazu znanego malarza, ale będzie jej na pewno bardzo przyjemnie, że dołożyliśmy starań, aby obdarować ją czymś szczególnie oryginalnym. Zdjęcia na koszulkach mogą przedstawiać ludzi, zwierzęta, przedmioty, krajobrazy – wszystko to, co dla nas albo dla osoby, której chcemy podarować koszulkę jest ważne. Dla indywidualistów, osób lubiących wyróżniać się w tłumie koszulki z własnym nadrukiem to doskonała okazja do zaprezentowania swoich poglądów czy gustów. Koszulki mogą zawierać napisy – manifesty polityczne czy społeczne. Dzięki nim możemy wyrażać swoje poglądy na różne sprawy. O tym jakie to ważne może świadczyć „kariera” jaką zrobiły koszulki z napisem „Konstytucja”. Przez jednych uwielbiane i noszone jak relikwie, przez innych wyklęte, ośmieszane, a nawet zakazywane. Przykład zakazania noszenia koszulek przez sędziów, który został sformułowany w piśmie skierowanym do prawników przez Krajową Radę Sądownictwa jest najlepszym przykładem jak bardzo nośne są nadruki na koszulkach.
Nawet jeśli nasz projekt nie zrobi takiej kariery, jak koszulki konstytucyjne, to na pewno będziemy mieć ubiór niepowtarzalny i na pewno ulubiony. Może składając zamówienie warto zaopatrzyć się w większą ilość koszulek – w różnych kolorach i fasonach. Albo zamówić kilka różnych i zaskakiwać znajomych wciąż czymś nowym. Bycie oryginalnym kiedyś było ryzykowne. Dzisiaj wybijanie się ponad przeciętność jest oceniane bardzo wysoko. Koszulki z własnym nadrukiem na pewno nie sprawią, że przechodzący obok nas ludzie mijać nas będą obojętnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here