Rozmiary koszulek

Kupujemy wiele ubrań. Często zauważamy, że rozmiar jednej bluzki czy spodni różni się od drugich, zakupionych w innym sklepie. I dzieje się tak bardzo często. Dlatego należy pamiętać, że poza kierowaniem się rozmiarem, który zwykle nosimy musimy jeszcze przymierzać daną rzecz. Czasem jest tak, że coś po prostu nam nie pasuje. A co zrobić z zakupami przez internet? Niejednokrotnie zamawiamy także ubrania w sieci. Jest to o tyle wygodne, że nie tracimy czasu na chodzenie od sklepu do sklepu. Wybieramy konkretną stronę i przeglądamy ofertę. Jeśli coś nam się spodoba to postanawiamy to nabyć. I tutaj może pojawić się problem jeśli chodzi o rozmiar. O ile w sklepie stacjonarnym mamy możliwość przymierzenia, o tyle w sieci takiej opcji nie ma. Oczywiście dziś sklepy prześcigają się by pozyskać klienta, dlatego wiele z nich oferuje wymianę, często bezpłatną. Jednak w praktyce wiadomo, że wolimy coś kupić i nie musieć tego reklamować, zwracać itp. Chcemy dokonać zakupu szybko i wygodnie, bez komplikacji. Dla przykładu nabywając przez internet T-shirty, zastanawiamy się jakie rozmiary koszulek wybrać. Nie jesteśmy pewni czy zdecydować się na ten co zwykle noscimy, czy też mniejszy i większy. Jak dobrze dobrać rozmiar? Nie jest to trudne.
Zacznijmy od tego, że podstawowe rozmiary koszulek jakie kupujemy to S, M, L. Mamy także bardzo małe jak XS lub XXS, dla osób bardzo szczupłych. Jeśli chodzi o takie dla puszystych to będzie XL, XXL lub jeszcze większe. Niezależnie od tego pomiędzy którymi się wahamy, dobrze jest znać wymiary swojego ciała. To znacznie ułatwia proces zakupów i zmniejsza ryzyko zwrotów.
Po pierwsze musimy dokonać pomiarów swojego ciała celem określenia jaki mamy rozmiar w konkretnym sklepie. Najczęściej będzie to szerokość klatki piersiowej, obwód pasa, wzrost. Możemy mierzyć siebie lub koszulkę rozłożoną na płasko. Warto jednak zaznaczyć, że pierwszy sposób będzie bardziej precyzyjny. Kiedy już mamy wyniki możemy przejść do ustalenia jakie rozmiary koszulek wybrać. Tutaj będą pomocne tabele, które są umieszczone na stronie internetowej sklepu. Należy z nich odczytać nasze wymiary i dopasować do rozmiaru. Poszczególne sklepy mogą mieć różne oznaczenia i kryterium podziału rozmiarów, dlatego przy każdym należy dokonać ponownego odczytu. Kiedy już wiemy jaką wielkość wybrać, pozostaje nam tylko zakupić konkretną rzecz.
Może się także zdarzyć, że tabeli nie będzie lub nie do końca będziemy potrafili odczytać wyniki. Wtedy należy się zwrócić z prośbą o pomoc do obsługi sklepu. Można to zrobić telefonicznie lub mailowo. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć wybór. Jeśli nadal mamy wątpliwości możemy także poczytać opinie. Dobrze, gdy poprzedni kupujący udostępniają zdjęcia. Dzięki nim możemy dokładnie sprawdzić jak dana rzecz leży na konkretnej osobie np. o wymiarach takich jak nasze. Wtedy sami zdecydujemy czy chcemy produkt, który przylega bardziej do ciała, czy jednak wybrać większy, luźniejszy. Warto czytać opinie, ponieważ zawierają one cenne informacje. Przede wszystkim o tym czy rozmiary są odpowiednie, czy też zawyżone bądź zaniżone. Mając pełny obraz naszego produktu będziemy mieli większą pewność, że trafimy z zakupem.
A co w przypadku, gdy kupujemy prezent? Tutaj możemy ryzykować ponieważ nie znamy dokładnych wymiarów danej osoby. Najlepszym jednak rozwiązaniem w tym wypadku będzie zakup takiego samego rozmiaru koszulki jaki nosi osoba, która ma być obdarowana. Warto wcześniej upewnić się o możliwości zwrotu lub wymiany w danym sklepie. W tym przypadku także pomogą nam zdjęcia i komentarze. Będziemy mogli porównać posturę osoby, która już dokonała zakupu z posturą osoby, dla której chcemy nabyć prezent.
Podczas zakupów w sieci możemy mieć problem z określeniem jakie rozmiary koszulek wybrać. Powyższe rady mają nas uchronić przez reklamacjami, odsyłaniem produktu, jego wymianą. Kluczem to wybrania odpowiedniego produktu jest poznanie wymiarów naszego ciała, sprawdzenie opinii o rzeczy a w razie wątpliwości zapytanie obsługi sklepu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here