Liverpool FC

Wyprowadziłeś się z domu, a proces usamodzielniania się idzie całkiem nieźle. Masz pracę, dobrze sobie radzisz na studiach, spotykasz się z odpowiednimi dla ciebie dziewczynami, nawet zacząłeś gotować i czasem sprzątać. Dość dobrze sobie radzisz z samodzielnym życiem i bez wahania zapraszasz mamę na niedzielni obiad – niech sobaczy jaki jesteś dorosły. Zawsze wyglądałeś ciut niechlujnie, ale taki już twój urok i nie chcesz rezygnować z potarganych włosów czy przetartych jeansów. Nie odpowiadają ci tylko pomięte koszulki. Znalazłeś świetny sposób na uniknięcie prasowania. Tej sztuki jeszcze nie pojąłeś i zostawiasz to sobie na po trzydziestce. Każdy mokry ciuch intensywnym ruchem dłoni strzepujesz i z uwagą chirurga rozwieszasz na suszarce do prania. Problem zaczyna się wtedy, gdy musisz je włożyć do szafy. Do tej pory koszulki mogły swobodnie wisieć na suszarce, a ty aż do ostatniej sztuki czerpałeś z tej otwartej, łatwo dostępnej szafy. Teraz musisz to zmienić. Umówiłeś się na randkę i bardzo ci zależy na tej dziewczynie, więc postanowiłeś pochować wszystkie zbędne rzeczy, a w ich miejsce wstawić świeczki. Co zrobić z tak pięknie niepomiętymi koszulkami? Musisz je włożyć do szafy, ale najpierw, o zgrozo, złożyć. Jak składać koszulki? Jest kilka sposobów, by poradzić sobie z tym wyzwaniem.
Skoro już zacząłeś sprzątanie pokoju, to pewnie bez większego problemu znajdziesz odrobinę płaskiej powierzchni. Polecana jest szczególnie podłoga, ze względu na możliwości przestrzenne jakie daje. Masz kawałek podłogi? Świetnie! Rozłóż na niej koszulkę, tak, by każda część materiału leżała płasko, bez najdrobniejszego zagięcia. Jeśli wystąpią nieprzewidziane zgięcia przyprasuj je (bez obaw, nie potrzebujesz żelazka i to nie będzie prawdziwe prasowanie) grzbietem dłoni lub książki. Polecane są szczególnie grube tomiszcza, jak „Ogniem i mieczem” albo „Historia filozofii wszystkie tomy w jednym”. Następnym krokiem jest zagięciu wzdłuż boku (możesz sobie wybrać którego) na odległość odpowiadającą 1/4 szerokości koszulki. Wybrany bok złóż do wnętrza koszulki. Powtórz z pozostałym bokiem. Całość złóż w dół, mniej więcej w połowie koszulki, tak by uzyskać zgrabny kwadrat. Masz zgrabny kwadrat, doskonale, misja wykonana. Teraz wystarczy włożyć koszulkę do szafy i cieszyć się wolną przestrzenią. Nie udało się? Spróbuj innego sposobu.
Połóż koszulkę na płaskiej powierzchni i wyrównaj fałdy. To powinno ci pójść sprawie. Przed chwilą to robiłeś. Jedną ręką złap koszulkę blisko dekoltu,mniej więcej w połowie, drugą ręką złap dokładnie po przeciwległej stronie. Pewnym ruchem podnieś koszulkę i wyprostuj obie ręce. Spotkaj palce, które trzymają koszulkę, ze sobą. Dzięki temu spotkasz fragmenty koszulki ze sobą i otrzymasz zgrabny kwadrat. Koszulkę w takiej formie umieść w szafie i ciesz się wolną przestrzenią. Jeśli ten sposób również okazał się dla ciebie zbyt skomplikowany i masz wrażenie, że nie jesteś w stanie pojąć tej sztuki origami, to albo zostaw koszulki na suszarce, wcześniej spryskując je wodą różaną, albo wrzuć koszulki do szafy i nie przejmuj się dniem jutrzejszym. Jeśli cię pokocha, to nawet ze zmiętymi podkoszulkami. Inaczej, jeśli zostanie u ciebie na noc, to nie będzie miało znaczenia, czy śpi w wyprasowanej czy pomiętej koszulce, najważniejsze będzie to, że śpi w twojej. Każdy ze sposobów możesz poćwiczyć w wolnym czasie, gdy nie będziesz pospiesznie sprzątał mieszkania przed randką. Pamiętaj, że to praktyka czyni mistrza oraz, że twoja matka też kiedyś nie radziła sobie z składaniem koszulek. To nie jest jedna z tych umiejętności wrodzonych, z którymi niektórzy się rodzą, a niektórzy nie. Składanie koszulek jest umiejętnością warsztatową i wymaga praktyki. Jeśli nie wierzysz w swoje możliwości i jesteś przekonany, że choćby składał koszulki przez następnych dwadzieścia lat, to i tak niczego się nie nauczysz, to niestety pozostaje ci chodzenie w ciuchach pomiętych, wygospodarowanie specjalnego pomieszczenia z odpowiednimi wieszakami albo nauczenie się prasowania. Na kobiety nie licz, one już nie chcą prasować męskich ciuchów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here