Hybrydy – czyli co musisz wiedzieć o tego rodzaju manicure

Zabiegi na dłonie to bardzo rozwinięta gałąź kosmetyczna. Należą do niej także różnego rodzaju manicure. Można wyróżnić co najmniej kilka rodzajów stylizacji, a wśród nich manicure hybrydowy, czyli popularne hybrydy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na jego temat.

Hybrydy – w domu, u kosmetyczki?

Hybrydy można nakładać samodzielnie, a także za pośrednictwem doświadczonej kosmetyczki. To drugie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodniejsze i praktyczniejsze. Mimo iż należy uiścić opłatę za tego rodzaju usługi to nie można w cenie ująć miło spędzonego czasu, relaksu, a następnie pięknego efektu. To wszystko nie zawsze jest osiągalne w domowym zaciszu. Zwłaszcza, że prywatnie raczej nikt nie posiada tak ogromnej ilości różnego rodzaju kolorów lakierów, dzięki którym można tworzyć naprawdę niepowtarzalne stylizacje. Poza tym nie każdy ma również odpowiednie umiejętności manualne, które odpowiadają za efekt końcowy. Nieodpowiednie wykonanie manicure może skutkować również mniejsza trwałością dla której przecież się go stosuje.

Nakładanie hybryd – na czym polega?

Hybrydy nakłada się jak tradycyjny lakier. Mianowicie na pędzelek nabiera się odpowiednią ilość lakieru z buteleczki, by następnie umieścić ją na płytce paznokcia. Przedtem jednak bardzo ważne jest właściwe przygotowanie płytki. Mowa tutaj przede wszystkim o jej odtłuszczeniu, odsunięciu bądź usunięciu skórek, a także spiłowaniu paznokcia na wybraną długość i kształt. Następnie po każdorazowym nałożeniu warstwy lakieru, a najczęściej są one dwie utrwala się lakier pod specjalna lampą UV, bądź Led. Na koniec nakładany jest top, którego zadaniem jest dodatkowe utwardzenie i nadanie połysku. Jego również należy poddać działaniu lampy. Taka stylizacja utrzymuje się na paznokciach do kilku tygodni. Niestety nie może obejść się bez minusów. Tutaj jest nim pojawiający się już po pierwszym tygodniu odrost, którego wielkość uzależniona jest oczywiście od indywidualnego tempa wzrostu płytki paznokcia. W związku z czym po pewnym czasie taka stylizacja może zacząć wyglądać nieestetycznie. Właśnie dlatego klientki salonów takich jak https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/dlonie-i-stopy/pielegnacja-dloni decydują się na usunięcie hybrydy, nawet jeśli ta jest jeszcze w nienaruszonym stanie. Średnio więc odwiedzają gabinet co trzy-cztery tygodnie. Jako iż jest to bardzo popularny zabieg to najlepiej jest z wyprzedzeniem umawiać się na wizyty. Dobrą praktyką jest gwarantowanie sobie dwóch terminów w przód. Wówczas ma się pewność, że paznokcie cały czas będą wyglądały ładnie i estetycznie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoszulki na każdą okazję
Następny artykułKoszulka minecraft

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here