Jak uzyskać darmowy prąd

Ze względu na wybory do parlamentu i prezydenckie, ceny prądu były zamrożone przez prawie dwa lata. Teraz oczekują nas bardzo drastyczne podwyżki wynikające przede wszystkim z przepisów unijnych. UE preferuje politykę proekologiczną zmniejszającą przyczyny ocieplenia klimatu. Tradycyjne źródła energii obarczone są dodatkowymi opłatami, natomiast do energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych można uzyskać duże dofinansowania.

Dlaczego energia słoneczna

Energia słoneczna zaliczana jest obok wody i wiatru do źródeł energii odnawialnej. Jest darmowa i jej zasoby są niewyczerpane, bo przecież słońce prawie zawsze świeci. Przewaga słońca nad innymi źródłami energii odnawialnej polega przede wszystkim na tym, że instalacje potrzebne do przekształcenia promieni słonecznych są znacznie tańsze niż w przypadku energii pozyskiwanej z wody lub wiatru. Dzięki temu dostępne są dla inwestorów indywidualnych, a nawet dla gospodarstw domowych. Zwłaszcza, że można starać się o dofinansowanie z funduszy unijnych.

Panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością, ale w porównaniu z krajami zachodnimi mamy wiele do nadrobienia. W porównaniu z sąsiadującymi Niemcami (te same warunki klimatyczne) mamy o 40% mniej instalacji fotowoltaicznych. Trudno się więc dziwić, że za prąd musimy płacić tak dużo.

Co daje montaż fotowoltaiki?

Panele fotowoltaiczne to przede wszystkim niezależność od dostaw prądu przez zakład energetyczny. Żadne awarie nie odetną Cię od Internetu i nie wyłączą lodówki. Korzyści jest jednak znacznie więcej i mają one bardziej wymierny charakter.

Zadaniem paneli fotowoltaicznych jest przekształcanie darmowej energii słonecznej w darmową energię elektryczną. Korzystając z niej nie musisz już płacić wysokich rachunków za prąd. Uwolnioną kwotę w budżecie możesz przeznaczyć na bilet do kina lub zakup książek.

Dodatkowo przyczyniasz się do ochrony środowiska zarówno w znaczeniu lokalnym, jak i globalnym. To bardzo ważne, bo smog i ocieplenie klimatu odczuwa już każdy. Ekolodzy biją na alarm, młodzież walczy o swoją przyszłość.

Montaż fotowoltaiki to przede wszystkim możliwość korzystania z darmowej energii elektrycznej. Oczywiście trzeba zainwestować w zamontowanie paneli fotowoltaicznych, ale już w kolejnym miesiącu nie trzeba płacić wysokich rachunków za prąd. Cała inwestycja zwróci się po 5-6 latach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here