Jak wybrać koszulkę na siłownię?

Nie wszyscy mają świadomość, że koszulki na siłownie powinno się wybierać z jeszcze większą dokładnością niż ubrania do chodzenia na co dzień. Należy sobie uświadomić, że trening jest znacznie trudniejszy w porównaniu do spaceru po lesie.

Jak wiadomo do zbudowania odpowiedniej sylwetki potrzeba miesięcy albo nawet lat ciężkiej pracy. Każda osoba, która zdecyduje się na regularne uczęszczanie na siłownię musi brać pod uwagę, że spędzi w tym miejscu nawet kilkaset godzin w ciągu roku. Warto zatem zadbać o to, aby strój był komfortowy.

Należy także zdawać sobie sprawę, że im trudniejsze występują warunki, tym dana osoba musi być lepiej ubrana. Jak wiadomo intensywny oraz ciężki trening będą wymagały od organizmu bardzo dużego wysiłku. Trenującego powinna zatem wspierać garderoba. Nie może ona bowiem w jakikolwiek sposób przeszkadzać w realizacji celu. Warto mieć świadomość czym należy się sugerować dokonując wyboru koszulki na siłownię. Na trening spokojnie, bez żadnego problemu można oczywiście założyć uniwersalną koszulkę sportową. Nie jest konieczne specjalne szukanie oddzielnych koszulek do biegania, treningu fitness czy podnoszenia ciężarów, gdyż wszystkie te ubrania mają takie same przeznaczenie oraz cechy.

Jak wybrać rozmiar koszulki na siłownię?

Część osób trenujących jest zdania, że najlepiej ćwiczy się w koszulce, która jest o rozmiar większa. Z kolei inne osoby uważają, że egzamin najlepiej zdadzą ubrania przylegające do ciała. Każdy bowiem czuje się najlepiej w innej odzieży.

Wybierając koszulkę na siłownię prócz wygody należy jeszcze uwzględnić czynnik psychologiczny. Osoby, u których efekty treningów są widoczne, będą zdecydowanie bardziej chętne na zakładanie obcisłych koszulek. Z kolei początkujący chcą za wszelką cenę zakryć nie tylko małe mięśnie, ale również tkankę tłuszczową pod luźniejszym ubraniem.

Rekomendowane jest jednak nie przejmowanie się opinią osób trzecich i wybranie koszulki idealnie dopasowanej do rozmiaru.

Z jakiego materiału powinna być wykonana koszulka na siłownię?

Nie poleca się kupować na siłownię koszulki z lnu lub bawełny. Nie można również dać się oszukać producentom twierdzącym, że ludzie powinni chodzić tylko i wyłącznie w naturalnych materiałach. W warunkach bardzo intensywnego wysiłku fizycznego, gdy człowiek się poci, założenie koszulki bawełnianej jest najlepszą receptą na katastrofę.

Nie wszyscy jednak mają świadomość, że bawełniane koszulki szybko chłoną pot, przez co w bardzo krótkim czasie ubranie robi się mokre na plecach. Nie tylko osoba trenująca to czuje, ale ciężar koszulki z minuty na minutę będzie się zwiększał. Z kolei ubranie w pewnym momencie zacznie się przyklejać do ciała. Jest to nie tylko niewygodne, ale przede wszystkim bardzo nieestetyczne.

Rekomendowane jest, by koszulki na siłownię były wykonane z poliamidu, poliestru lub mieszanki wymienionych materiałów. Te syntetyczne tkaniny są bowiem przewiewne i lekkie. Nie będą także chłonęły potu, natomiast małymi ilościami, którymi nasiąkną, w bardzo krótkim czasie oddadzą do otoczenia.

Materiały tego typu ponadto nie gniotą się, nie blakną od słońca, a także nie będą atakowane przez mole. Dobrą wiadomością dla alergików jest fakt, że tego typu odzież nie uczula. Osoby, które zatem potrzebują luźniejszej koszulki, która tylko minimalnie zamaskuje kształty, poleca się wybranie tej wykonanej w całości z poliamidu lub poliestru.

Z kolei trenującym szukającym elastycznego odzienia podkreślającego kształty rekomendowane jest zdecydowanie się na poliamidową lub poliestrową koszulkę z domieszką lycry czy elastanu.

Na jaki krój koszulki postawić?

Obecnie na rynku dostępne są koszulki na siłownię z długim i krótkim rękawem, a także bezrękawniki. Oczywiście długi rękaw zda egzamin na spokojnych ćwiczeniach na siłowni, w której dodatkowo jest chłodno.

Z kolei koszulki z krótkim rękawem warto wybrać na trening nóg, w przypadku, gdy wygląd górnej części ciała nie będzie bardzo istotny. Krótki rękaw będzie świetnym rozwiązaniem również dla osób, które nie chcą pokazywać jeszcze nierozwiniętych ramion.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here