Wygląd częścią wizerunku

Koszulki to jeden z tych elementów garderoby, które ma każdy. Popularne T-shirty ubieramy do dżinsów, dresów, szortów. Są tanie i mają wiele zalet. W lato lepiej sprawdzą się jednak koszulki bez rękawów, ponieważ upał doskwiera w nich zdecydowanie mniej. Są przewiewne i nieźle wyglądają, często mają wakacyjne motywy. Koszulki bez rękawów występują w różnych rodzajach, które tutaj opiszę.

Bezrękawniki – koszulki, które wyglądają jak t-shirt, w którym obcięto rękawy. Odsłaniają one tylko nasze ręce. Nie są zbyt często dziś spotykane, nie należą też do najwygodniejszych. Z drugiej strony, na plażę będą w sam raz. Można się takim rodzajem odzieży zainteresować, jeśli podoba nam się taki fason. Poliestrowe bezrękawnik znajdziemy chociażby w sklepach typu Martes Sport.

Tank topy – bardzo popularne koszulki w ostatnich sezonach, są one prawie „na ramiączkach”, odsłaniają więc nasze ramiona i boki klatki piersiowej. Są idealne do wszelkiego rodzaju spodni i sportowych butów, podczas letnich spacerów. Są też bardzo lekkie i przewiewne. Spodobają się osobom ćwiczącym, ponieważ odsłoną ich mięśnie. Tank topy są także wygodne i szeroko dostępne. Znajdziemy je w sieciówkach typu House, Cropp, New Yorker.

Tank topy dry – o ile klasyczne tank topy są zazwyczaj wykonane z bawełny, tak te z termoaktywnego, oddychającego materiału. Nie jest w nich tak gorąco, doprowadzają też wilgoć. Dlatego budzą one zainteresowanie wśród osób trenujących na siłowni, ale nie tylko.

Stringery – bezrękawnik odsłania górę rąk, tank top także ramiona, barki, przestrzeń pod pachami. A stringer? Ten rodzaj koszulki dodatkowo odsłania większość naszych pleców, ponieważ na środku pleców jest tylko cienki pasek materiału, potrzebny do połączenia części ubrania. Są więc widoczne nasze łopatki. Stringery znajdziemy w asortymencie takich marek jak Aesthetic Body.

Bezrękawniik z kapturem – są też dostępne koszulki bez rękawów, mające kaptur. To bardzo ciekawy zabieg stylistyczny, jednak na tym się kończy, ponieważ w lato kaptur nie będzie nam potrzebny, a gdyby akurat padał deszcz lub wiał wiatr, to kaptur nie zmieni faktu, że w koszulce bez rękawów będzie nam bardzo zimno i możemy nawet zachorować. Bezrękawniki z kapturem należą raczej do nowości i są rzadko spotykane.

Jak widać, nawet tak specyficzna kategoria, jak koszuli bez rękawów, może zostać scharakteryzowana i opisana, w wyniku czego można wyodrębnić poszczególne kategorie. Dla każdego inny krój i rodzaj odzieży będzie odpowiedni, jedni wybiorą stringery i tank topy, innym wystarczą bezrękawniki. Znajdą się też zapewne tacy, którzy pozostaną przy klasycznych t-shirtach z rękawami. Tym ostatnim ludziom może być jednak podczas tych wakacji wyjątkowo gorąco, więc temperatura zweryfikuje ich decyzje.

Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na nowe koszulki bez rękawów, a mamy w szafie spory zapas t-shirtów, możemy kilka z nich przerobić na bezrękawniki. Przyda się tu pomoc kogoś z rodziny, kto umie dobrze szyć, najlepiej więc zgłosić się do mamy, babci lub cioci. Te osoby zazwyczaj będą w stanie nam pomóc.

Koszulki bez rękawów świetnie sprawdzą się w nieformalnych sytuacjach, podczas zwykłych wyjść z domu, imprezy u kolegi, tam, gdzie nie wymaga się od nas eleganckiego ubioru. W urzędzie czy pracy możemy już czuć się nieco nieswojo w takim stroju. Do koszulek bez rękawów świetnie będą pasować różnego rodzaju dodatki, jak chociażby czapki snapback, zegarki, okulary przeciwsłoneczne.

Jak widać, koszuli bez rękawów to bardzo przydatna i różnorodna kategoria odzieży. Mimo to, Polacy sięgają po nią dosyć rzadko, co może dziwić. Nie ma jednak tego złego, co by nie wyszło na dobre – wybierając strój, taki jak koszulka bez rękawów, wyróżnimy się z szarego tłumu o zwrócimy na siebie uwagę niektórych ludzi. Tego nam właśnie czasem brakuje w ubierania się, oryginalności. Spośród wszystkich rodzajów w tym tekście najciekawsze są tank topy, z racji swojej uniwersalność, dostępności oraz niskiej ceny, co także nie pozostaje bez znaczenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLiga niemiecka
Następny artykułKoszulki kompresyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here