Wygląd częścią wizerunku

Wraz z ogromnym wzrostem popularności jazdy na rowerze, obserwuje się również zwiększenie popytu oraz podaży na koszulki kolarskie, jak również inną odzież związaną z tego rodzaju dyscypliną sportową. W dzisiejszych czasach można zaobserwować rewię mody, jaka towarzyszy biegaczom, kolarzom, oraz innym amatorom sportu. Bawełniane topy zostały już dawno wyparte przez profesjonalne koszulki kolarskie, a co więcej zazwyczaj miłośnicy rowerów posiadają ich kilka, a czasem nawet kilkanaście.
Ubrania sportowe przeszły w ostatnich czasach ogromną metamorfozę, są one przede wszystkim wygodne i zapewniają doskonałą termoregulację, a dodatkowo producenci dbają o to, aby tego rodzaju ciuchy były również atrakcyjne pod względem wizualnym. Koszulki kolarskie posiadają wiele bajerów i różnorodności, jednak należy pamiętać, iż najważniejsze jest to, aby zapewniała ona komfort oraz wygodę podczas jazdy na rowerze.
Jedną z najistotniejszych kwestii jest oczywiście materiał, z jakiego koszulki kolarskie zostały uszyte. Najczęściej można się spotkać z odzieżą wyprodukowaną z poliestru, z niewielką domieszką innych materiałów. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby tkanina była miękka oraz cienka, a także lekka, taki rodzaj materiału doskonale sprawdzi się nawet w upalne dni. Starsze oraz tańsze koszulki kolarskie są zazwyczaj wykonane z grubszego oraz sztywniejszego materiału, ciuch taki sprawdza się w okresie jesiennym oraz wiosennym, jednak przy dużych upałach znacznie ogranicza odprowadzanie potu oraz ciepła z organizmu. Jeżeli więc planujemy wycieczki rowerowe w lecie, powinniśmy zainwestować w droższe, bardziej funkcjonalne koszulki kolarskie.
Udogodnieniem, jakie mogą posiadać koszulki kolarskie są tak zwane panele boczne, wykonane z siateczki. Świetnie sprawdzają się one przede wszystkim podczas upalnych dni, zapewniając doskonałą cyrkulację powietrza, zwiększając przy tym przyjemność jazdy oraz chłodząc organizm. Siateczki są zazwyczaj wkomponowane w ubranie w taki sposób, aby nie zmniejszać atrakcyjności wizualnej ciuchu, a ponadto są one wykonywane z wytrzymałych, nierozciągliwych materiałów, przez co nie są podatne na uszkodzenia. Niestety na chwilę obecną mało które koszulki kolarskie posiadają tego rodzaju udogodnienie, zazwyczaj są wykonywane standardowe rozwiązania, polegające na wszyciu niewielkiej siateczki jedynie pod pachą.
Koszulki kolarskie są często wyposażone w silikonową wszywkę, która znajduje się na dolnym ściągaczu. Ma ona służyć temu, aby koszulka pod wpływem wiatru lub tarcia, nie podciągała się do góry. Podjeżdżanie materiału ku górze zachodzi na skutek tego, iż zarówno koszulki kolarskie, jak i spodenki są wykonywane z gładkich, śliskich materiałów. Wszywka w formie silikonowego paska może być wszyta na całym obwodzie bluzki, jednak zazwyczaj spotyka się rozwiązania, gdzie występuje ona jedynie na plecach i jest to najczęściej wystarczające.
Dużym udogodnieniem jest, aby koszulki kolarskie były wyposażone w suwak, który może znajdować się na całej długości ubrania lub obejmować tylko jego fragment. W przypadku drugiej opcji zamek rozpoczyna się w okolicach pępka i jest on nazywany suwakiem trzy czwarte. W upalne dni możemy rozpiąć go uzyskując doskonałe i szybkie schłodzenie organizmu. Można spotkać się również z rozwiązaniem, gdzie koszulki kolarskie wyposażone są jedynie w kilkucentymetrowy suwak pod szyją. Pełnią one jednak zazwyczaj jedynie funkcję estetyczną oraz ułatwiają zakładanie ubrania, nie pozwalają one jednak na schłodzenie organizmu. Podczas zakupów zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, aby suwak był cienki oraz drobny, ponieważ wówczas praktycznie nie będziemy go odczuwać. W przypadku grubych, niezabezpieczonych od wewnątrz zamków może bowiem dojść do okaleczenia klatki piersiowej. Aby zabezpieczyć się przed otarciami warto jest zwrócić również uwagę na to, czy ubranie posiada zabezpieczenie suwaka pod szyją.
Należy także znaleźć koszulki kolarskie, które nie posiadają uciskających ściągaczy rękawów, zbyt duży ucisk może bowiem nie tylko znacząco zmniejszyć komfort jazdy, ale również doprowadzić do drętwienia rąk.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZ czym łączyć wzór moro?
Następny artykułSzafa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here