Zakupy stylowego kibica

Niektóre motywy, występujące głównie na ubraniach, są tak ponadczasowe, że korzystamy z nich dosłownie latami. Oczywiście zdarzają się i takie momenty, w których ktoś uzna, że nie powinno się ich nosić, a wtedy na tą krótką chwilę totalnie o nich zapominamy, by wraz z nadejściem kolejnego sezonu ponownie sobie o nich przypomnieć. Tak właśnie dzieje się od lat z wzorem moro. Czasem jest on jednym z najmodniejszych elementów sezonu, innym razem graniczy niemalże z kiczem i uchodzi za coś tandetnego, czego w żadnym wypadku nie powinno się nosić. Pierwotnie korzystano z niego głównie w wojsku, bo ten specjalny wzór utworzony z połączenia ziemistych kolorów świetnie sprawdzał się jako element kamuflażu, potrafiąc ukryć żołnierza przed wrogiem. Dziś natomiast wszyscy po niego chętnie sięgamy, odkąd tylko stał się on częścią naszej codziennej mody. Wzór moro może oczywiście przyjmować przeróżne formy. Występuje niemalże na wszystkich możliwych elementach garderoby, czasem w połączeniu ze standardowymi barwami lub jeszcze innymi motywami. Koszulka moro niejednokrotnie jest noszona przez gwiazdy i modeli prezentujących różne trendy na wybiegach. Jak zatem sami możemy nosić ten wzór, by wyglądać dobrze, a nie tandetnie czy śmiesznie?

Najpierw sprawdźmy, co w ogóle mamy do wyboru. W przypadku wzoru moro ten wybór jest na szczęście ogromny, dlatego czegokolwiek byśmy sobie nie wymyślili, prawdopodobnie dostaniemy to w wersji pokrytej tym kojarzącym się z wojskiem printem. Gdy moda na moro powraca, a prawdopodobnie stanie się to teraz wraz z nadejściem sezonu letniego, wszystkie sklepy (stacjonarne i internetowe) zaopatrują się w nową odzież pokrytą tym printem. Już teraz możemy ją zresztą dostać. Nasze ubrania niekoniecznie muszą być przecież tak zupełnie nowe – sięgając po te pochodzące z drugiej ręki nie tylko na nich oszczędzamy, ale jeszcze do tego możemy zdobyć coś unikalnego, czego nigdy nie odnajdziemy w zwykłych butikach. Rodzajów ubrań o tym princie jest natomiast całe mnóstwo. Możemy więc przebierać w sztywnych sukienkach, płaszczach, kurtkach, spodniach i dresach. Koszulka moro to podstawa, ale kto powiedział, że czapka czy pasek nie może zostać pokryty tym printem? Aktualnie moda pozwala nam na naprawdę dużo i powinniśmy to wykorzystywać. Uważajmy jednak, aby z tak wyrazistym wzorem jakim jest moro nie przesadzić. O to niestety dość łatwo, jeżeli nagle tak bardzo upodobamy sobie ten wzór, że cała nasza szafa zostanie nim przepełniona, a my zaczniemy się w niego ubierać od stóp do głów. Monotematyczne stylizacje rzadko kiedy wyglądają dobrze. Zwłaszcza, jeżeli zostają utworzone przy pomocy jednego konkretnego wzoru.

Różne poradniki dotyczące dobierania do sylwetek ubrań tłuką nam jednak do głowy, że w przypadku posiadania zbędnych kilogramów pod żadnym pozorem nie powinniśmy się gać po wzorzystą odzież. Bo takie wzory zawsze przecież pogrubiają. Koszulka moro może sprawić, że nagle tu i ówdzie przybędzie nam kilku kilogramów, mimo iż w rzeczywistości udało nam się nawet schudnąć i teraz prezentujemy się o wiele lepiej niż wcześniej. Teoretycznie więc takie wzorzyste ubranka są zarezerwowane dla posiadaczy idealnych sylwetek, ale jeśli jednak mamy niesamowitą ochotę na to, by je na siebie założyć, zawsze możemy tak pokombinować, by zgrać je ze swoją aktualną figurą. Po pierwsze – jeżeli nigdy wcześniej nie nosiliśmy żadnych ubrań moro, nie kupujmy ich przez Internet. Oczywiście zakupy online są tańsze, ale nie pozwalają nam na przymiarki, podczas których cała prawda o ubraniu zawsze wychodzi na jaw. Na modelce może ono wyglądać przepięknie, ale gdy tylko założymy je na swoje ciało, czar nagle pryska i nasz pierwotny zachwyt zostaje zastąpiony sporym rozczarowaniem. Kupując ubrania moro w sklepach stacjonarnych, zawsze możemy je na spokojnie przymierzyć. Sprawdzamy więc, jak sami w nich wyglądamy i, jeżeli ktoś towarzyszy nam w takich zakupach, prosimy go o obiektywną ocenę naszej sylwetki. Kupujemy dzięki temu tylko to, co naprawdę do nas pasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here