Manekiny krawieckie – rodzaje, które warto sprawdzić

Manekiny krawieckie od wielu lat są pomocnikami krawców i krawcowych. Mimo upływu czasu, stale rozwijającej się technologi one niezmiennie trwają na swoim miejscu. Właśnie dlatego warto wziąć pod rozwagę ich zakup. Nawet jeśli szyje się na tzw. własny użytek. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne rozwiązania.

Manekiny krawieckie styropianowe

Pierwszą z opcji jest manekin styropianowy. Nie bez przyczyny wymieniamy ją już na samym początku. Znalazła się tutaj, ponieważ jest to najpopularniejsze rozwiązanie, które jest zarazem najtańszym wyjściem. Właśnie dlatego swoje miejsce znajduje najczęściej w prywatnych, przydomowych pracowniach. Ma to także wpływ jego niezbyt solidna budowa, która nie sprzyja jego wykorzystywaniu w miejscu, które ma dużo zleceń i często wykorzystuje manekina. Wówczas kukła może się bardzo szybko ukruszyć i stracić kształt. Niemniej jednak można sobie z tym poradzić kupując specjalne koszulki, które mogą pokryć spory fragment manekina. Jednym z plusów manekina styropianowego jest możliwość dowolnego wbijania w niego szpilek, które służą do podtrzymywania materiału jak i zaznaczania miejsca, które musi zostać przerobione.

Drewniane manekiny krawieckie

Kolejną opcją jest manekin drewniany. Ten rodzaj bardzo mocno kojarzy się z prestiżem i wysokim poziomem świadczonych usług. Z tych względów bardzo dobrze sprawdza się jako element dekoracyjny pracowni. Na jego zakup decydują się najczęściej osoby, które szyją na zlecenia, a nie wyłącznie na swoje potrzeby jak jest w przypadku manekina styropianowego. Ma na to wpływ także fakt, iż manekiny krawieckie wykonane z drewna są bardzo trwałe. Niestety także one nie posiadają możliwości regulacji swoich kształtów. Są za to dużo bardziej zbliżone parametrami do damskiej sylwetki.

Manekiny krawieckie regulowane

Tego rodzaju manekiny jak sama nazwa wskazuje posiadają regulację rozmiaru. Dzięki specjalnym pokrętłom można je poszerzać lub zwężać. Niestety nie jest to rozwiązanie doskonałe, ponieważ przy rozsuwaniu manekina powstają przerwy w materiale, które sprawiają, że nałożony na niego element garderoby przestaje się prawidłowo układać. To jednak nie jedyny problem. Mianowicie wiele osób narzeka na zamontowane pokrętła, które bardzo szybko tracą swoją sztywność. Do tego dochodzi jeszcze najwyższa cena spośród wymienionych tu modeli. Niemniej jednak z całą pewnością można znaleźć manekina regulowanego, który sprosta wymaganiom. Można go szukać między innymi na https://sklep.moremannequins.pl/. Warto w takich miejscach sprawdzić kilka rodzajów manekinów krawieckich, a także tych sklepowych. Być może uda się kupić model, którego prędzej nie brało się pod uwagę.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSprzedaż w muzyce
Następny artykułRozgrywki w Anglii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here