Czy warto nosić buty profilaktyczne?

0
1127

Obuwie profilaktyczne zwykle kojarzy się ze specjalnie profilowanymi butami dla dzieci, mającymi na celu korygowanie lub zapobieganie wadom układu ruchu. Buty profilaktyczne dla dorosłych mają różne kroje, jednak najczęściej kojarzymy je z dość grubą podeszwą i topornym krojem. Z tego powodu wiele osób woli wybierać inne rodzaje obuwia. Kiedy warto zdecydować się na takie obuwie?

Jak wyglądają buty profilaktyczne?

Buty powinny być przede wszystkim wygodne, jednak wiele osób kładzie największy nacisk na ich wygląd. Na szczęście istnieje wiele rodzajów butów, które są zarówno stylowe, jak zdrowe. Wiele modeli butów sportowych zapewnia komfort w chodzeniu na co dzień, choć nie wszystkie nadają się do chodzenia po ulicy. Warto też pamiętać, że buty profilaktyczne to także kultowe martensy lub tradycyjne obuwie z drewnianą podeszwą, coraz chętniej noszone nie tylko w pracy, ale też do stylizacji w stylu boho. Czasem można poprawić komfort noszenia zwykłych butów, wybierając odpowiednie wkładki. Nie zawsze jednak wystarczy to, by zapobiegać powstawaniu zwyrodnień stawów.

Czym buty profilaktyczne różnią się od ortopedycznych?

Warto rozróżnić obuwie profilaktyczne od ortopedycznego. Buty, które służą korygowaniu już istniejących wad układu ruchu nazywamy ortopedycznymi. Przepisuje je lekarz ortopeda, i podobnie jak w wypadku leków – należy stosować je ostrożnie i zgodnie z zaleceniami.

Buty profilaktyczne są bezpieczniejsze, ponieważ są wyprofilowane z myślą o zapewnianiu dobrego wsparcia zdrowej stopie. Wiele modeli takiego obuwia można znaleźć np. na stronie https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-profilaktyczne. Większość z nich to buty zaprojektowane z myślą o osobach, które dużo czasu w pracy spędzają stojąc lub chodząc. W związku z tym najczęściej są to dość proste modele, wybierane głównie jako obuwie robocze. Niektóre buty profilaktyczne mają jednak ciekawy krój, który pozwala im stać się elementem ciekawej stylizacji. Warto więc rozważyć wybór takich butów – jeżeli nie pasują do naszego codziennego stylu, to chociaż do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here