Montaż zamków – do kogo zwrócić się o pomoc?

Wstawienie zamków do drzwi to czynność wymagająca niemałej precyzji. Jeśli chcemy mieć wszystko zamontowane prawidłowo, najlepiej zlecić to fachowcom. Kto może nam w tym pomóc?

Jakie rodzaje zamków wyróżniamy?

Ślusarz to przede wszystkim ekspert od zamków. Nie kryją one przed nim żadnych tajemnic. Dlatego prowadzone przez niego prace są wykonywane szybko i jednocześnie bardzo precyzyjnie. Korzystając z usług ślusarza możemy być spokojni o stan drzwi i okalających ich ścian. Fachowcy mają na co dzień do czynienia z rozmaitymi rodzajami zamków. Mowa tu chociażby o zamkach podklamkowych, nawierzchniowych i wpuszczanych. Jednymi z najpopularniejszych na rynku są bez wątpienia zamki zapadkowo-zasuwkowe. Występują one zarówno jako zamek wierzchni, jak i wpuszczany. Stosując pierwszy z nich mamy możliwość zatrzaskowego zamknięcia drzwi. W drugim przypadku elementem zaczepiającym może być zapadka i zasuwka, lub sama zapadka. Innym typem są zamki masterkey, czyli systemy jednego klucza. Za ich pomocą jesteśmy w stanie w pełni kontrolować dostęp do konkretnych pomieszczeń. Rozwiązanie to jest z powodzeniem stosowane w hotelach, akademikach, czy urzędach. Zupełnie innym typem zamka są te wykorzystywane w samochodach. W nowoczesnych modelach pojazdów samodzielne otwarcie drzwi jest wręcz niemożliwe. Wezwanie ślusarza zaś pozwoli dostać się do pojazdu bez większych uszkodzeń.

Na czym polega montaż zamków?

Wymiana zamków w drzwiach rozpoczyna się od zdjęcia klamki. Krok ten nie jest szczególnie skomplikowany i polega na odkręceniu śruby lub podważeniu zagiętego gwoździa. Kolejnym krokiem jest usunięcie szyldów osłaniających wkładkę. Dopiero wówczas ślusarz może przystąpić do demontażu wkładki. Wykonuje się to przy otwartych drzwiach, gdyż w ich środku znajduje się śruba, którą należy odkręcić. Kolejnym krokiem jest ustawienie rygli w taki sposób, by wyjęcie zakładki nie sprawiało problemu. Dopiero wówczas można przystąpić do montażu zamków. W tym miejscu znajdziesz ofertę jednej z firm http://zamki.sos.pl/uslugi/montaz-wymiana-naprawa/. Montaż zamków odbywa się w kolejności odwrotnej do ich demontażu. Oczywiście montaż zamków elektronicznych czy samochodowych będzie nieco bardziej skomplikowany. Jednak doświadczony ślusarz wykona bez problemu każdą z tych usług. Jeśli więc nie chcemy marnować czasu na nieudane próby samodzielnego montażu zamków, skontaktujmy się z jednym z serwisów i oszczędźmy sobie niepotrzebnych nerwów. Ty w tym czasie będziesz mógł zająć się innymi, równie ważnymi sprawami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here