Powiększanie ust - co należy wiedzieć przed zabiegiem

Pełne, jędrne i soczyście czerwone usta to bardzo ważny atrybut kobiecości. Aby je uzyskać, wiele pań wykorzystuje specjalny makijaż, który jednak nie daje trwałych efektów, jak to dzieje się w przypadku powiększania ust w salonie. A co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na ten zabieg? Jak on wygląda i jak się do niego przygotować?

Kto powinien skorzystać z zabiegu?

Wbrew pozorom z profesjonalnego powiększania ust coraz częściej korzystają nie tylko kobiety, ale też i mężczyźni. Każdy, kto po prostu nie jest usatysfakcjonowany kształtem, rozmiarem i ogólną prezencją swoich warg, może z pomocą lekarzy medycyny estetycznej skorygować ich wygląd i tym samym poprawić swoją samoocenę, aby nareszcie z przyjemnością spojrzeć w swoje odbicie lustrzane.

Powiększanie ust ma za zadanie je wypełnić, ale przy okazji może również pozwolić na zlikwidowanie pewnych niedoskonałości występujących w okolicy warg. Najczęściej chodzi tu o zmarszczki, które szczególnie często występują na tej okolicy twarzy u nałogowych palaczy.

Jak przygotować się do zabiegu?

W okresie przygotowawczym konieczna staje się konsultacja z lekarzem. Należy się do niego zgłosić jeszcze przed zapisaniem się na sam zabieg, aby specjalista mógł przyjrzeć się z bliska skórze pacjenta, ocenić jej stan i dopasować do niej najlepsze narzędzia oraz preparaty.

W trakcie konsultacji lekarz zapoznaje się również z oczekiwaniami potencjalnego pacjenta. Tutaj bardzo ważne jest to, aby być całkowicie szczerym i powiedzieć, jaki efekt chciałoby się uzyskać – możliwe, że trzeba będzie pójść na kompromis, jeżeli okaże się, że powiększenie ust o kilka rozmiarów zagrażałoby zdrowiu.

Jaką metodę wybrać?

Ostatnim krokiem, jaki należy uczynić przed zabiegiem, polega na zapoznaniu się z różnymi metodami powiększania ust i wybraniu tej jak najlepszej. Metoda powinna być w taki sposób dopasowana do pacjenta, by zapewniła optymalne, ale też naturalne efekty, a przy okazji nie zaburzyła proporcji czy stanu twarzy.

W tym momencie w większości gabinetów medycyny estetycznej usta powiększa się przy użyciu kwasu hialuronowego. Wciąż jednak do tego celu można użyć również własnej tkanki tłuszczowej, którą pobiera się z innych partii ciała, a następnie wstrzykuje pod wargi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here