Styczeń - czas na zimowe wyprzedaże w galeriach handlowych

Każdy z nas z pewnością lubi zakupy. Mowa tu nie tylko o tradycyjnym kupowaniu nowych i modnych ubrań, ale także różnorodnych sprzętów elektrycznych, czy elementów wyposażenia domu. Jednocześnie w obecnych czasach zwracamy również uwagę na nasze wydatki i staramy się je maksymalnie kontrolować. Właśnie dlatego, to styczeń – miesiąc wyprzedaży, jest idealnym momentem na złożenie wizyty w galerii handlowej!

Styczeń – wyprzedaże sezonowe w galeriach handlowych

Wybranie się na zakupy do wielkopowierzchniowego marketu, jakim jest galeria handlowa, z pewnością wiązało się również z przygotowaniem sobie odpowiedniego budżetu. Wiedzieliśmy dobrze, że zarówno nowe sprzęty elektroniczne, ale także i markowe ubrania nie należą do najtańszych przyjemności. Jednocześnie okazuje się, że galeria może być fantastycznym miejscem na tanie zakupy, jeśli tylko zdecydujemy się ją odwiedzić w odpowiednim momencie. Wielkopowierzchniowe markety często organizują bowiem sezonowe wyprzedaże, które obejmują nawet obniżenie pierwotnej ceny o 50%! Najlepszym miesiącem na to, by udać się na zakupy do galerii jest styczeń, czyli początek roku. Dlaczego? Otóż to właśnie w tym miesiącu na półkach i wieszakach w butikach króluję rabaty i zniżki, które przyczynią się do zrobienia tanich zakupów, a także naszych oszczędności. Centrum handlowe wcale nie musi się nam kojarzyć już z wysokim cenami i wydawaniem połowy swojej pensji na podstawowe produkty. Wystarczy tylko wybrać idealny moment na zrobienie zakupów.

Dlaczego obniżki cen w galeriach handlowych pojawiają się na początku roku?

Stwierdzenie odnośnie tego, że styczeń jest miesiącem wyprzedaży, znajduje oczywiste potwierdzenie w rzeczywistości. W tym okresie – czyli na początku roku – praktycznie każda galeria handlowa organizuje spore obniżki cen, które rozpoczynają się od – 20%, a kończą nawet na – 70%. Skąd jednak pomysł na to, by takie wyprzedaże organizować w styczniu? Otóż wynika to z kilku czynników. Przede wszystkim możemy tu wymienić:

  • zachowania i podejmowanie decyzji zakupowych wśród klientów – początek roku jest jednym z tych okresów, w którym większość klientów chce wprowadzić do swojego życia pewne zmiany. Co więcej, jest to również moment, w którym podjęcie decyzji zakupowych jest o wiele łatwiejsze i chętnie robimy sobie mniejsze lub większe prezenty. Zorganizowanie więc wyprzedaży pozwala sprzedaż dużo i efektywnie.
  • zmiana sezonu i wprowadzenie nowego asortymentu – styczniowe wyprzedaże bardzo często związane są również ze zmianą sezonu. Styczeń i luty mijają bardzo szybko, a co za tym idzie, sklepy powoli muszą przygotować odpowiednią ilość miejsca na nowy, wiosenno- letni asortyment. W efekcie zorganizowanie wyprzedaży pozwala im na „pozbycie” się zalegającego towaru i z pewnością ucieszy również klientów.

Można więc powiedzieć, że każda galeria traktuje styczeń jako swoisty moment przełomowy, a obniżki cen pozwalają się przygotować na nadejście całkiem nowego asortymentu.

Jak kupować rozsądnie na styczniowych wyprzedażach?

Galeria handlowa w styczniu z pewnością każdego z nas zachęci do zrobienia zakupów. Jednocześnie nie powinniśmy dać wciągnąć się w prawdziwe, zakupowe szaleństwo. Nawet podczas wyprzedaży, warto zachować zdrowy rozsądek i umiar. Jeśli chcemy rzeczywiście na obniżkach cen skorzystać, wówczas najlepiej jest porównać oferty i asortyment kilku sklepów, a następnie wybrać ten, który prezentuje się dla nas najkorzystniej. Co więcej pamiętajmy, że nie warto kupować „na zapas”. Wiele akcesoriów, ubrań czy gadżetów nie będziemy mogli już na siebie założyć w danym sezonie, a w kolejnym mogą one stać się niemodne i nieeleganckie. Warto więc kupować praktycznie i zachować zimną krew nawet w momencie, kiedy dane centrum handlowe oferuje nam swój asortyment za pół ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here