Bluza jeździecka

Odpowiednie okrycie wierzchnie to bardzo ważny element stroju jeździeckiego. Dzięki niemu, nie musimy obawiać się przeziębienia, czy wychłodzenia. Co ciekawe, przydaje się nie tylko podczas jazdy, ale również w czasie wykonywania swoich obowiązków w stajni. To właśnie tam, marzniemy najczęściej. Co jeszcze daje nam dobrze dobrana bluza jeździecka?

Gdzie i kiedy warto zarzucić na siebie bluzę jeździecką?

Jazda konna to sport uprawiany o każdej porze roku. Śniegi czy deszcze, nie są straszne ani jeźdźcowi, ani wierzchowcowi. Oczywiście pod warunkiem, że ten pierwszy posiada odpowiednio przystosowane do warunków pogodowych ubrania. Koń, w większości przypadków sam poradzi sobie z ogrzaniem organizmu. My jednak nie jesteśmy tak dobrze przystosowani, dlatego potrzebujemy elementów stroju, takich jak bluzy jeździeckie. Najczęściej możemy spotkać się z bluzami stworzonymi z polaru, lub tak zwanego materiału windstopper. Dzięki nim, ubrania te zapewniają nam najlepszy poziom ochrony, a prawdopodobieństwo zachorowania znacząco maleje. Jeździectwo to sport, w którym poza samą jazdą mamy o wiele więcej obowiązków. Podczas ich wykonywania warto zapewnić sobie przystosowane do warunków pogodowych ubrania. Poza tym, w stajni często bywa o wiele zimniej niż na zewnątrz. Bluzy jeździeckie zaprojektowane są tak, aby nie krępować naszych ruchów, dzięki czemu oporządzanie konia, czy sprzątanie stajni, na pewno nie będzie niewygodne.

Bluza jeździecka – skąd zamawiać?

Odzież jeździecką warto kupować ze sprawdzonych źródeł. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że została uszyta z wytrzymałych materiałów i posłuży nam nawet przez kilka sezonów. Warto również pamiętać, że bluza jeździecka powinna być idealnie dopasowana do naszego ciała, dzięki czemu nie będzie ograniczać naszych ruchów. Ciekawe pozycje znajdziemy na przykład tutaj https://konik.com.pl/bluzy-swetry. Szeroki wybór na pewno pozwoli dobrać idealny fason, który będzie ocieplał nas w chłodniejsze dni. Bluza jeździecka, to idealny element ubioru nie tylko na zimę, ale również jesień oraz wiosnę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here