Co zrobić z ubrankami, gdy niemowlak już z nich wyrośnie

Garderoba niemowlaka często rozrasta się do dość sporych rozmiarów. Dzieci w pierwszym roku życia niestety szybko rosną i urocze ubranka z wyprzedaży czy też prezenty od krewnych i znajomych już po kilku miesiącach zwyczajnie są za małe. Często jednak nadal są w dobrym stanie i zwyczajnie szkoda byłoby je wyrzucić. Poznaj kilka rozsądnych pomysłów na pozbycie się odzieży niemowlęcej.

Sprzedaj w Internecie

W dobie Internetu kwestia opróżnienie szafy dziecka ze zbędnej odzieży nie jest już tak dużym problemem. Co więcej, można nawet na tym zarobić, choć raczej nie należy spodziewać się pokaźnej sumy. Uzbierana kwota może jednak być dobrym kapitałem na zakup np. nowej kurtki bądź bucików dla malucha. Jeśli ubranka dla niemowląt nadal są w dobrym stanie, to na pewno znajdą się w sieci rodzice, którzy chętnie je odkupią. 

Zazwyczaj wystarczy dodać ogłoszenie w odpowiednich grupach parentingowych w mediach społecznościowych bądź na popularnych platformach sprzedażowych. W przypadku markowych ubrań czy też limitowanych kolekcji można nawet pokusić się o opcję licytacji, która jest dostępna na niektórych stronach. Niekiedy dobrym pomysłem może być też sprzedanie jednorazowo dużej paczki z ciuszkami, co pozwoli zaoszczędzić czas.

Zachowaj na przyszłość

Ten pomysł jest oczywiście zarezerwowany dla rodziców, którzy planują kolejne dzieci. Choć moda nieco się zmienia, to ubranka po starszym rodzeństwie mogą sprawdzić się w domu. Zapas odzieży z pewnością przyda się zwłaszcza w okresie raczkowania po mieszkaniu i po rozpoczęciu karmienia łyżeczką. Zniszczenie takich śpioszków bądź koszulek nie wywoła raczej tak dużego żalu jak w przypadku zupełnie nowych ubranek.

Takie rozwiązanie jest też przyjazne środowisku, ponieważ zmniejsza ilość odpadów produkowanych przez człowieka. Ponadto zachowanie ubrań dla kolejnego dziecka może pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy, co jest dość istotne w przypadku pojawienia się kolejnego członka rodziny. Z tego powodu warto stawiać też na wysokiej jakości ubrania niemowlęce ze sklepu online Tuszyte.pl, które ze względu na swoją trwałość mogą posłużyć więcej niż jednemu dziecku.

Oddaj innym rodzicom

Niekiedy rodzice nie planują kolejnych dzieci bądź zwyczajnie nie mają miejsca na składowanie ubranek przez np. kilka lat. Oczywiście można sprzedać odzież, ale nie do każdego przemawia taka opcja bądź zwyczajnie nie jest to opłacalne. W takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę może okazać się oddanie ubrań za darmo rodzicom, którzy akurat potrzebują śpioszków, koszulek, kurtek i innych elementów niemowlęcej garderoby.

Jeśli w rodzinie bądź wśród bliskich znajomych wkrótce ma pojawić się dziecko, to być może przyszli rodzice będą bardzo zadowoleni z „odziedziczenia” ubranek. Ponadto można poszukać grup, w których rodzice wymieniają się odzieżą. W ten sposób można pozbyć się np. za małej sukienki i w zamian otrzymać kurtkę odpowiadającą aktualnemu rozmiarowi dziecka. Dobrym pomysłem może też być oddanie ubranek rodzinom z problemami finansowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here