Suplementacja kolagenu

Kolagen to składnik obecny w ludzkim organizmie. Jest też powszechnie wykorzystywany do produkcji kosmetyków, z uwagi na swoje właściwości. Ponieważ uznaje się go za związek, który wywiera wpływ na kondycję skóry, warto zastanowić się nad tym, czy faktycznie działa. W tym artykule podejmiemy próbę odpowiedzi na to pytanie, jak również podpowiemy, w jaki sposób należy dbać o cerę.

Jak prawidłowo dbać o skórę?

Znakomita większość osób twierdzi, że wystarczy kupić dobry krem, by pozbyć się niedoskonałości skórnych. W rzeczywistości jednak, jest to najmniej istotny etap całej pielęgnacji. Troska o skórę powinna przebiegać wieloetapowo – zaczynając od dokładnego oczyszczania, a kończąc na zastosowaniu środków ochronnych. Przykładowy proces prawidłowej pielęgnacji rozpoczyna się od dokładnego demakijażu. Następnie przeprowadza się mycie twarzy za pomocą specjalnego żelu myjącego lub pasty. To bardzo ważne, by zastosowane produkty nie zawierały w sobie wysuszającego alkoholu. Po tym warto wykonać peeling (jednak nie codziennie), by złuszczyć martwy naskórek i pobudzić cerę do regeneracji. Dopiero na koniec używa się kremu, który ma za zadanie nawilżyć oraz ochronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Suplementacja kolagenu – co musisz wiedzieć?

Chociaż odpowiednia pielęgnacja skóry jest naprawdę ważna, nie należy zapominać o tym, jak istotne jest dbanie o siebie od wewnątrz. Podstawą powinna być oczywiście zbilansowana dieta, jednak przyda się również suplementacja kolagenu i witamin. Kolagen możesz włączyć do swojej rutyny za pomocą preparatów takich jak Este Synergy. Przeczytasz o tym na stronie https://estesynergy.com/suplementacja-kolagenu/. Wraz z biotyną, cynkiem i witaminami, suplementacja kolagenu może pozytywnie zaskoczyć. Substancje zawarte w Este Synergy powinny wpłynąć na skórę w taki sposób, by różnica w jej kondycji była zauważalna. Stosowanie suplementów zapewni ponadto komfort psychiczny wynikający ze świadomości, że działamy przeciw starzeniu się skóry i możemy spowolnić naturalny bieg rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here