Doradca kredytowy

Nikogo nie dziwi to, że doradcy kredytowi często interesują się tymi nowymi informacjami odnośnie banków i nadchodzących ich fuzji, bo są pewnymi tego, że zmieni to sytuację jeśli chodzi o osiągalne kredyty. Kluczowe znaczenie maja też przepisy odnośnie udzielania kredytów, czyli te ustawy, które wchodzą właśnie w życie. Na tych konkretnych przepisach trzeba się poznać by trafniej doradzić.

Portale z kredytowymi newsami

Obecnie istnieją też portale, a nawet rankingi wielu typów kredytów i dzięki nim wydaje się być łatwiej, ale doradca kredytowy analizujący te rankingi sprawdza też i to jak one się zmieniają. Mowa tu dokładnie o tym, że sytuacja może się zmienić z miesiąca na miesiąc i to po wprowadzeniu kilku ustaw. Kluczowe znaczenie ma też i to, że banki czasami szukają luk w prawie, czyli po części chcą je obejść po to by zareklamować kredyt na auto firmowe na tych bardzo atrakcyjnych warunkach. Doradca kredytowy tego typu lukę może dostrzec dość wcześnie i przewidzieć to że internetowy ranking może się zmienić. W przypadku takiego rankingu zwyczajni ludzie dodają noty w liczbie do dziesięciu gwiazdek i na dokładkę opinie. Bank który uzbiera najwięcej wysokich not i na dokładkę wiele pozytywnych opinii prowadzi w takim rankingu, ale po kilku miesiącach może stracić prowadzenie.

Inne wzmianki o portalach

Czasami jedna wzmianka o ustawie wchodzącej w życie może sporo zmienić, jeśli chodzi o raty i oprocentowanie kredytów, ale taką ustawę trzeba trafnie zinterpretować, a potrafi to jedynie doradca kredytowy z tym ekonomicznym wykształceniem i z doświadczeniem. Jednym słowem nie tylko trzeba znać pewne definicje, ale też trzeba wiedzieć jak wprowadzenie konkretnej ustawy zmieni realia jeśli chodzi o kredyty. Tego typu intuicję mają ludzie ze znacznym talentem do ekonomii i co równie istotne te osoby raczej sprawdzają wielokrotnie dane w sieci i to raz za razem. Mowa tu o tym, że mają do tego podejście i to takie dość szczegółowe. Wiedzą jakie ustawy w danym czasie wchodzą w życie i jak wiele mogą zmienić jeśli chodzi o umowy kredytowe. Teoretycznie wiedzę tę ma wielu ekonomistów, ale tylko nieliczni w sposób trafny wykorzystują tego typu wiedzę w praktyce.

Jeżeli interesuje Cię ta tematyka, więcej interesujących informacji znajdziesz na stronie Tomasz Wostal – sprawdź więcej.

Spryt doradcy kredytowego

Trafiają się doradcy kredytowi, którzy tak jakby lecą na własnej opinii sprzed lat, ale obecnie są raczej uznawani za średnich. Istnieją też inni znacznie młodsi i dopiero walczący o własną reputację. Tacy młodzi dopiero co ukończyli ekonomiczne studia i co równie istotne swoją wiedzę wykorzystują w praktyce znacznie częściej od starszych, bo mają do tego to właściwe podejście. Wiele znaczy w ich przypadku też i to, że lepiej znają się na tych nowoczesnych technologiach i dlatego szybciej włączają jakiś kalkulator kredytowy na stronie konkretnego banku, po to by sprawdzić lub obalić pewne własne przewidywania. Obecnie tego typu biegłość w obsłudze laptopa lub smartfona jest chyba najważniejszą, bo doradzanie opiera się na przewidywaniu i na wyjątkowo szybkim weryfikowaniu tego czy dane informacje są prawdziwymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here