Czym kierować się podczas wyboru odpowiednich mebli

Każdy z nas marzy o funkcjonalnym i pięknym mieszkaniu. Urządzamy je od początku lub remontujemy. W każdym z przypadków, nowe meble stanowią główny element wystroju. Pomimo tego, że na rynku dostępnych jest wiele marek oferujących swoje produkty, coraz trudniej o meble wysokiej jakości, które będą w dobrym stanie cieszyć oko i służyć przez kilka lat. Czym kierować się podczas wyboru mebli do naszego domu? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Funkcjonalność

Niektórych czasem potrafi zaślepić wygląd mebli. Dokonują zakupu bez przemyślenia. W następstwie okazuje się, że ilość mebli przekracza nasze możliwości powierzchniowe domu czy mieszkania. Warto zatem w pierwszej kolejności wizualizować sobie w głowie, gdzie dany mebel będzie stał w naszym zaciszu domowym. Podczas wyboru mebli, powinniśmy pomyśleć o ich funkcjonalności. Tak powszechne meble jak szafa, komoda czy biuro, używane są kilkanaście razy dziennie. Należy spojrzeć na nie okiem praktyka. Czy wybierana szafa jest pomiestna, czy ma solidną konstrukcję, która wytrzyma całe stosy naszych ubrań. Czy biurko ma odpowiednią wysokość, czy ma szuflady, które pozwolą na przechowywanie ważnych dokumentów czy akcesoriów piśmienniczych. Łóżko – to, jak śpimy, przekłada się na nasze zdrowie. Zwróć więc szczególną uwagę na materac. Wybierz go wedle własnych upodobań i preferencji. Co więcej, zwróć uwagę na stelaż oraz solidność ramy.

Jakość

Chcąc kupić mebel do naszego domu, łatwo o zawrót głowy. Dostępność przeróżnych modeli oferowanych przez różnych producentów jest zatrważającą. Co więcej, każdy z nich wychwala swój produkt jako najtrwalszy, najbardziej designerski oraz najtańszy. Same zalety, aż grzechem jest nie skorzystanie z takich ofert. Jednak praktyka pokazuje, że marketing i reklama jest doskonałą dźwignią handlu, a rzeczywistość często negatywnie weryfikuje zapewnienia producentów. Każdy chce osiągnąć jak najwyższy zysk, przez co próbuje redukować koszty. Konsekwencją są blaty mebli, które po paru miesiącach użytkowania nadają się do wymiany. Zarwane półki czy urwane szuflady poprzez słabe i byle jakie prowadnice i mocowania. Dlatego, na równi z funkcjonalnością, ważna jest jakość i precyzja wykonania  łóżek, szaf, komód czy biurek. Podczas zakupu staraj się  zwrócić uwagę na szczegóły oglądanych przedmiotów. Każdy nowy mebel na pierwszy rzut oka prezentuję się doskonale. Podczas wyboru odsuń szufladę i zobacz czy płynnie się wysuwa. Otwórz drzwi szafy i zobacz na jakich zawiasach są umocowane. Zwróć uwagę na grubość blatu biurka, czy pod wpływem obciążeń nie będzie się wyginał.

Zakup nowych mebli to inwestycja na kilka lat. Idealnie, jeśli uda nam się odnaleźć meble, które wpadną nam wizualnie w oko, będą miały odpowiednie wymiary do umeblowywanego pomieszania, a co więcej, będą sobą prezentowały najwyższą jakość wykonania. Ilość towaru nie jest równoznaczna z jakością, dlatego przeprowadź odpowiednią selekcję podczas zakupów. Do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here