Jak kupować manekiny sklepowe

Każdy, kto urządzał kiedyś sklep lub choćby stoisko firmowe zdaje sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywają detale. Szczególnie istotne jest to w branży odzieżowej – prawidłowa ekspozycja towaru jest tu jednym z najważniejszych elementów decydujących o tym, czy klient zechce wejść do sklepu. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze manekinów wystawowych, by zachęcały do zakupu.

Po pierwsze: wybierz styl: manekiny sklepowe realistyczne i abstrakcyjne

Podstawowe typy manekinów wystawowych to abstrakcyjne oraz realistyczne. Najczęściej spotykane są realistyczne, ale nie oznacza to, że są w jakiś sposób lepsze lub gorsze. Wybór odpowiedniego typu jest tu raczej kwestią gustu – niektórym bardziej podobają się manekiny sklepowe, które do złudzenia przypominają żywego człowieka, inni wolą minimalistyczne wykończenie. Bywa, że abstrakcyjne manekiny wystawowe są wykończone w żywych barwach lub odcieniach niespotykanych na ludzkiej skórze. Śnieżnobiałe lub zupełnie czarne modele szczególnie często są wykorzystywane do ekspozycji kolekcji młodzieżowych lub w designerskich butikach.

Po drugie: wybierz materiał, z jakiego wykonany jest manekin

Producenci manekinów sklepowych wykorzystują przeróżne materiały, ale najczęściej spotykane jest włókno szklane i tworzywa sztuczne. Najtańsze egzemplarze bywają wykonane ze styropianu, natomiast do produkcji ekskluzywnych manekinów sklepowych często wykorzystuje się drewno, metal i płótno. Niektórzy producenci łączą te materiały, np. https://sklep.moremannequins.pl/. Połączenie materiałów może zwiększyć trwałość manekina, a przy tym sprawić, że będzie doskonałą wizytówką sklepu.

Po trzecie: wybieraj manekiny sklepowe ze średniej i wysokiej półki

Najtańsze manekiny wystawowe można kupić za kilkadziesiąt złotych, jednak oszczędność przy zakupie elementów ekspozycji często okazuje się mało opłacalna. Wysokiej jakości odzież o wiele lepiej prezentuje się na dobrze zaprojektowanym fantomie. Za jakość wprawdzie trzeba sporo dopłacić – wysokiej klasy manekiny sklepowe potrafią kosztować niemal dwa tysiące złotych. Warto jednak pamiętać, że dobrze wykonany manekin może służyć przez wiele lat, a najtańsze modele trzeba wymieniać co kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here