zasad codziennej pielęgnacji włosów

O włosy należy dbać codziennie. Niestety nie każdy tę zasadę bierze sobie do serca, a o włosy zaczyna dbać dopiero wraz z nadejściem wiosny lub lata. Jesień i zima to zwykle czas, kiedy głowę chowamy pod czapką i zapominamy na kilka miesięcy o regularnej pielęgnacji włosów. Po tym czasie stają się one matowe, suche i łamliwe. Jeśli zastosujesz się do poniższych zasad przy codziennej pielęgnacji, szybko odzyskasz ich naturalny blask i witalność!

Zadbaj o włosy, jak profesjonalista!

Jeśli wydaje Ci się, że tylko w salonie fryzjerskim możesz liczyć na profesjonalną pielęgnację, to pamiętaj, że każdego dnia możesz zrobić dla swoich włosów również bardzo wiele. Oczywiście profesjonalni fryzjerzy stosują wysokiej jakości produkty, które działają niemalże natychmiast. Z pewnością nie raz się o tym przekonałaś, odwiedzając dobry salon. Jeśli szukasz zmiany lub chcesz odżywić swoje włosy i przy okazji zmienić fryzurę, możesz zainspirować się najnowszymi trendami, które znajdziesz na https://www.empik.com/zdrowie-i-uroda/wlosy. Po takiej wizycie warto także wprowadzić podstawowe zasady codziennej pielęgnacji, które pomogą na dłużej zachować wspaniałe efekty wyniesione z salonu.

Wiosna to najlepszy moment na takie zmiany. To czas kiedy włosy po zimie wymagają regeneracji, a końcówki ewidentnego cięcia. Aktualnie najmodniejsze fryzury damskie w tym sezonie to często właśnie takie, które gwarantują „ostre cięcie”, czyli dają możliwość silnej odbudowy. Przy ścięciu włosów pozbywasz się rozdwojonych i suchych końcówek, a to, co zostaje na głowie, ma możliwość szybkiej regeneracji.

Podstawowe zasady codziennej pielęgnacji włosów

Włosy potrzebują takiej samej uwagi, jak każda inna część ciała. Jeśli z odpowiednią odpowiedzialnością dbasz o swoją cerę, nie zapominaj również o włosach. Przy codziennej pielęgnacji najważniejsze jest:

  1. Czesanie – każdego dnia wykonujesz tę czynność, ale czy zwracasz uwagę na to, by robić t o delikatnie? Co gorsze, wiele kobiet czesze włosy, zaczynając od nasady. Tymczasem im dłuższe włosy, tym gorszy efekt to daje. Przy krótkich włosach (do brody) można sobie na taki proces pozwolić. Przy długich absolutnie nie wolno zaczynać czesania od nasady. Włosy czeszemy zawsze, zaczynając od końcówek i stopniowo idąc ku nasady. W ten sposób nie szarpiemy i nie wyrywamy włosów, a jedynie delikatnie rozczesujemy. Ważna jest także szczotka. Należy dobrać ją odpowiednio do rodzaju włosów. Na koniec warto podkreślić, że włosy należy czesać tak często, jak to jest możliwe, a absolutnym minimum jest czesanie włosów rano i przed snem.
  2. Dbanie o końcówki – końcówki wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Jeśli są rozdwojone i wysuszone, wpływają nie tylko na estetykę, ale także na całą kondycję włosów. Regularnie podcinaj końcówki i codziennie nakładaj na nie olejki nawilżające.
  3. Mycie – włosów nie należy myć codziennie. Jeśli już jest to koniecznie, pamiętaj, aby sięgać po specjalistyczne szampony do codziennego użytku, które są delikatniejsze. Jeśli to możliwe, myj głowę co drugi, trzeci dzień. Wychodząc z założenia, że im dłuższe włosy, tym rzadsza potrzeba ich mycia. Warto także pamiętać o peelingu skóry głowy, który należy wykonywać regularnie raz na 1-2 tygodnie.
  4. Odżywianie – regularnie nakładaj odżywki i maseczki. Po każdym myciu włosów należy nałożyć odżywkę, a raz w tygodniu maseczkę. Sięgaj po różne rodzaje, zależnie od sezonu i potrzeb.
  5. Regularne podcinanie – niezwykle kluczowe w prawidłowej pielęgnacji włosów jest regularne odwiedzanie salonów fryzjerskich. Cykliczne podcinanie końcówek pozwoli zachować włosy w odpowiedniej formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here