Zawody i projektowanie koszulek

Jako że w modzie pojawiło się już dosłownie wszysptko, jej projektantom trudno jest teraz wymyślać takie rzeczy, które wciąż byłyby w stanie czymś człowieka zaskoczyć. Większość trendów zaczyna się więc powtarzać. Pewne rzeczy wracają, a inne odchodzą tylko po to, by w zupełnie nowej wersji pojawić się w modnych butikach już za kilka miesięcy. To, co jednak w sklepach odzieżowych niemalże zawsze jest dostępne i to niezależnie od panujących w danym momencie trendów, to t-shirty z nadrukami. Uwielbiają je i dzieci, i dorośli. Niby są trochę infantylne, dlatego patrząc na nie, można uznać, że koszulka batman jest dedykowana wyłącznie kilkuletnim dziewczynkom lub kilkunastoletnim chłopcom, a jednak po tego rodzaju rzeczy sięgają nawet najsłynniejsze znawczynie mody, od których można się uczyć wyczucia stylu i kreatywności. Dla nich nie istnieje coś takiego jak podział odzieży dokonany z uwzględnieniem wieku odbiorców. Jeśli coś im się podoba i mają ochotę to nosić, po prostu to robią, kompletnie nie przejmując się krytycznymi komentarzami ludzi z zewnątrz. Tak właśnie należy podchodzić do tych wszystkich trendów. Bo wbrew pozorom koszulki z nadrukami pasują każdemu i tak samo dobrze mogą się prezentować na kilkuletniej słodkiej dziewczynce, jak i na dojrzałej eleganckiej kobiecie. Sztuka tkwi w umiejętnym dopasowywaniu ich do stylizacji i w przeciwstawieniu się tym wszystkim sztywnym rygorom, które zwykle w codziennym życiu nie mają żadnego zastosowania.

Niby to panie znają się lepiej na modzie od mężczyzn, a jednak mogłyby się one wielu rzeczy nauczyć od swoich partnerów. Na pewno mogłyby przygarnąć chociażby minimalną ilość ich luzu. Mężczyźni rzadko kiedy jakoś strasznie się spinają – zawsze są swobodni i naturalni, bo po prostu nie potrafią udawać i nawet nie chcą tego robić. Nie uważają też, aby było to im do czegokolwiek potrzebne. Nawet ci panowie, a zwłaszcza ci, którzy miesięcznie zarabiają ośmiocyfrowe sumy i są odpowiedzialni za losy największych firm tego świata, potrafią na co dzień chodzić do pracy w zwykłych wyciągniętych t-shirtach, podartych dżinsach i trampkach. Nie uważają bowiem, aby ich aparycja była ważniejsza od ich wnętrza. Oczywiście niektórzy z nich lubią też bawić się modą, ale nigdy nie podchodzą do niej aż tak poważnie, jak robią to kobiety – jeżeli podoba im się kolorowa koszulka batman, która jest dokładnie taka sama jak ta występująca na dziale dziecięcym, od razu ją kupują i nie muszą przez godzinę zastanawiać się nad tym, co sobie pomyślą o nich ich współpracownicy czy podwładni. Noszą to, na co mają ochotę i kobiety też powinny tak postępować. Jeżeli więc któraś z nich ma wielką chęć na założenie bluzki z nadrukiem Myszki Miki – śmiało może to zrobić.

Panie niestety liczą się z opinią społeczeństwa. Wbrew powszechnym opiniom nie stroją się wcale dla mężczyzn, a robią to dla innych kobiet – by uzyskać ich słowa podziwu i nie narazić się na krytykę, która z damskiej strony potrafi być naprawdę okrutna i potrafi wbić spore szpile prosto w serce. Luzu można, a nawet trzeba się nauczyć. Bo co komukolwiek do tego, że kobieta pracująca na stanowisku dyrektora poważnej kancelarii adwokackiej w swoim wolnym czasie nosi pstrokate spódnice i jeszcze do tego łączy je z koszulkami z zabawnymi nadrukami i równie wyrazistymi trampkami? Nikogo nie powinno to interesować bardziej aniżeli jej kompetencje, zainteresowania, osobowość i charakter. Ubiór to tylko dodatek, bo cała wartość człowieka kryje się w jego wnętrzu – a jeśli to ono jest piękne, reszta przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Do mody należy więc podchodzić z dystansem i nie starać się koniecznie ubierać zgodnie z tymi wszystkimi trendami. Zmieniają się one co sezon, więc trudno za nimi nadążyć, a tym bardziej ciężko zawsze dostosowywać do nich swoją garderobę, co roku pozbywają się pewnych rzeczy tylko dlatego, że ktoś powiedział, iż teraz nie powinno się ich nosić. Człowiek może wszystko, a sam nakłada na siebie różne ograniczenia. Koszulka batman jest więc „legalnym” elementem każdej garderoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here