Piece wózkowe

Obecnie piekarnie mogą korzystać z szeregu nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki temu można zwiększyć wydajność linii produkcyjnej, a przy okazji zredukować koszty produkcji. Pomagają w tym chociażby piece wózkowe. Co warto wiedzieć na ich temat?

Piece wózkowe – w jaki sposób sprawdza się to rozwiązanie?

Urządzenia te są powszechnie uznawane za jedne z najbardziej uniwersalnych maszyn dostępnych na rynku. Łączą bowiem w sobie wszystko to, co jest potrzebne nowoczesnej piekarni. Piece wózkowe sprawdzą się w każdej piekarni, niezależnie od jej wielkości. Urządzenia te są nieduże, a przy tym niezwykle wydajne. Dzięki takim rozwiązaniom piec nie musi już zajmować niemal całej dostępnej powierzchni. Urządzenia te są także bardzo proste w obsłudze. Ich załadunek i rozładunek odbywa się w sposób automatyczny, a nad tymi procesami może czuwać więcej niż jeden pracownik. Wysunięcie i wsunięcie wózka trwa bardzo szybko, co ogranicza także utratę ciepła w komorze. Piece te są ogrzewane na olej termalny, a cały proces przypomina ten dobrze znany z centralnego ogrzewania.

Piece wózkowe – gdzie szukać modeli wysokiej jakości?

Olej termalny jest podgrzewany do konkretnej temperatury i nieustannie tłoczony do komór pieca. Dzięki temu szybko się nagrzewa i utrzymuje ciepło przez długi czas. To właśnie wpływa na ich ekonomiczne funkcjonowanie. Dzięki piecom wózkowym jesteśmy w stanie obniżyć koszty produkcji, nie tracąc przy tym wysokiej wydajności całej linii. Po tego typu maszyny sięgają zarówno właściciele małych, jak i dużych piekarni. Piece te można dostosować do swoich potrzeb, co tylko zwiększa ich funkcjonalność. Różne wersje urządzeń znajdziemy bez problemu w internecie. Jeden z dostawców jest dostępny w tym miejscu https://bakeres.pl/piece-piekarnicze-wozkowe-termoolejowe/. Stawiając na piece wózkowe renomowanych producentów nie musi obawiać się o ich jakość. Warto zwrócić uwagę przy wyborze na system komputerowego sterowania maszyną. Wiele modeli oferuje bowiem bardzo proste w obsłudze panele sterowania, co zdecydowanie ułatwia pracę z maszyną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here