5 pomysłów na romantyczne zaręczyny na świeżym powietrzu

Twoja dziewczyna to prawdziwa romantyczka i szukasz idealnego miejsca na oświadczyny? Strzałem w dziesiątkę może być poproszenie jej o rękę na świeżym powietrzu w otoczeniu np. natury bądź zabytków. Wspomnienia z tego dnia na pewno na długo zostaną w pamięci was obojga, dlatego warto poszukać wyjątkowej lokalizacji. Poznaj kilka zaręczynowych inspiracji dotyczących miejsc z nutką romantyczności.

Plaża

Wiele kobiet marzy o oświadczynach na plaży o zachodzie słońca. Raczej trudno znaleźć bardziej romantyczną scenerię dla tak ważnego momentu w życiu zakochanej pary. Sprawdzić mogą się nawet nadbałtyckie plaże, którym zdecydowanie nie można odmówić nastrojowości i magicznej atmosfery. Pierścionek zaręczynowy można wręczyć ukochanej również podczas egzotycznych wakacji pod palmami. Warto wybrać miejsce, w którym nie będzie zbyt dużo osób, co zapewni odrobinę intymności. Może to być ważne zwłaszcza dla kobiet, które niekoniecznie marzą o oświadczynach przed tłumem wczasowiczów.

Góry

Zaręczyny w górach to idealna propozycja przede wszystkim dla par, które uwielbiają spędzać wolny czas na wędrówkach po szlakach i zdobywaniu kolejnych szczytów. Uklęknięcie z pierścionkiem przed ukochaną na tle zapierających dech w piersiach widoków zdecydowanie wpisuje się w definicję romantycznych oświadczyn. Co więcej, góry mogą sprawdzić się o każdej porze roku. W przypadku Polski strzałem w dziesiątkę mogą okazać się zwłaszcza Bieszczady, które są uważane za najbardziej romantyczne góry w kraju. Z kolei w Alpach można liczyć na najbardziej malownicze górskie krajobrazy w Europie.

Park

Choć nastrojowe parki często są wybierane jako miejsce na sesję ślubną, to równie dobrze mogą sprawdzić się w przypadku zaręczyn. Warto jednak wybrać wyjątkowy ogród, który zapewni romantyczną atmosferę. Jednym z najpiękniejszych parków w Polsce zdecydowanie jest zabytkowy Park Oliwski w Gdańsku. W Warszawie świetnie sprawdzą się Łazienki Królewskie bądź Ogród Saski, a w Szczecinie Ogród Różany. Właściwie w każdym polskim mieście można znaleźć chociaż jeden romantyczny park. Takich miejsc nie brakuje również w innych krajach.

Miasto

Oświadczyny na świeżym powietrzu nie zawsze muszą ograniczać się do miejsc na łonie natury. Idealną lokalizacją do wręczenia ukochanej eleganckiego pierścionka zaręczynowego z oferty sklepu online Jubiler Ciesielscy może być jedno z romantycznych miast. W Polsce taki status z pewnością mają m.in. Gdańsk, Kraków i Kazimierz Dolny. Z kolei europejska klasyka to np. Paryż, Rzym, Wenecja, Werona czy też Budapeszt.

Wasze miejsce

Miejsce na zaręczyny nie zawsze musi być uniwersalnym symbolem romantyczności. Niekiedy dobrym pomysłem może być wybranie lokalizacji, w której para się poznała, wybrała się na pierwszą randkę czy też po raz pierwszy pocałowała. Ukochana z pewnością będzie zachwycona, jeśli właśnie w takim miejscu dojdzie do oświadczyn, nawet jeśli będzie to ławka przed blokiem, stadion piłkarski czy też przystanek kolejowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here