Gdzie możemy kupić bilety na Eurotunel?

Do Wielkiej Brytanii możemy dostać się na kilka sposobów. Oprócz samolotu możemy jeszcze skorzystać z przeprawy promowej lub Eurotunelu. Jak zbudowano przeprawę przez Kanał La Manche i ile kosztuje przejazd?

Jak budowano Eurotunel?

Eurotunel to rozwiązanie udostępnione dla ruchu od listopada 1994 roku.  Jego budowę rozpoczęto 1 grudnia 1987 roku i przez pierwsze trzy lata przebijano się przez warstwy skalne. Eurotunel był spełnieniem marzeń Brytyjczyków i Francuzów o stworzeniu przeprawy łączącej wyspy brytyjskie z Europą. Pierwsze próby poczyniono już na początku XIX wieku, jednak do końca II wojny światowej nie zaprezentowano oficjalnego rozwiązania. Sytuacja zmieniła się w 1957 roku, kiedy to powstała specjalna grupa, której zadaniem było zaprojektowanie tunelu. Po szesnastu latach udało im się pokazać światu cztery koncepcje. Pierwsza z nich zakładała stworzenie mostu zawieszonego na kevlarowych linach. Jego wykonanie przekraczało jednak sześć miliardów funtów, dlatego szybko pomysł ten porzucono. Kolejny był Euroroute, czyli tunel drogowy pomiędzy sztucznymi wyspami połączonymi z lądem mostami. Jeszcze inna koncepcja zakładała połączenie podziemnych dróg oraz kolei. Ostatecznie jednak zdecydowano się na Eurotunel, który zakładał utworzenie trzech tuneli: dwóch kolejowych i jednego serwisowego. Długość tego połączenia wynosi 50 km. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce 6 maja 1994 roku, a uroczystego przecięcia wstęgi dokonała królowa Elżbieta II i prezydent Francji Francois Mitterand.

Ile kosztują bilety na Eurotunel?

Przez Eurotunel kursują pociągi na dwóch trasach. Z Londynu do Paryża przemieścimy się w około 2,5 godziny. Natomiast z Londynu do Brukseli podróż trwa około dwóch godzin. Pociągi pasażerskie Eurostar poruszają się z prędkością 300 km/h, zwalniając w tunelu do 160 km/h. Eurotunel łączy francuskie Calais z brytyjskim Folkestone. Jeśli chcemy skorzystać z tej formy podróży, powinniśmy zakupić wcześniej bilety na Eurotunel. Możemy to zrobić bez wychodzenia z domu. W Polsce nie brakuje bowiem firm zajmujących się pośrednictwem sprzedaży biletów. Jedną z nich znajdziesz w tym miejscu https://www.mastertravel.pl/eurotunel.html. Sprawdzeni pośrednicy sprzedają bilety w niskich cenach, bez dodatkowych prowizji. Posiadają także możliwość zakupu wejściówki na wszystkie rodzaje pojazdów. Bilety na Eurotunel nie są drogie, a ich ceny zależą od kilku czynników. Najbardziej istotny jest typ pojazdu oraz data przyjazdu i wyjazdu. Najtańsze bilety na przejazd przez Eurotunel w taryfie dwudniowe w obie strony wynosi 64 euro. Możemy też skorzystać z rozmaitych udogodnień, które np. pozwolą nam skorzystać z dedykowanego pasa skracającego odprawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here