Jak wybierać kursy online

W czasie pandemii koronawirusa szkolenia online zdobyły ogromną popularność. Kiedy zalecana była społeczna izolacja, a rząd wprowadził obostrzenia, zgodnie z którymi szkolenia zawodowe w tradycyjnych warunkach wręcz nie mogły się odbywać, firmom szkoleniowym pozostało jedynie wdrożyć innowacyjne rozwiązania. Warto dodać, że szkolenia online były stosowane już wcześnie, zdobywały nawet coraz większą popularność, natomiast to pandemia wywołała istną lawinę kolejnych propozycji takich szkoleń i ogrom zainteresowania właśnie taką formą dokształcania się.

Ciekawostką jest przy tym fakt, iż większość osób, które wybrały kurs księgowości online czy inny organizowany za pośrednictwem sieci, potwierdza, że chętnie będzie korzystać właśnie z tej formy zdobywania wiedzy. Aby wybrać rzeczywiście dobry kurs przez internet, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Kursy wedle indywidualnych potrzeb

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie, jaki kurs księgowości czy inny jest Ci potrzebny. Liczy się poziom zaawansowania, program kursu, by odpowiadał Twoim potrzebom. Sprawdź, czy wiedza, która będzie prezentowana podczas szkolenia, nie jest do zdobycia za darmo. Może okazać się także, że program kursu jest Ci już dobrze znany. Wybieraj więc takie, które rzeczywiście wpłyną na Twój zawodowy rozwój i pozwolą piąć się po kolejnych szczeblach kariery.

Kursy z certyfikatem

Sprawdzaj organizatora szkolenia i wybieraj tylko te kursy księgowości, które cieszą się najlepszą opinią, jakością, a ich zwieńczeniem i potwierdzeniem uczestnictwa jest certyfikat, który liczy się w branży. Pamiętaj, że dzisiaj po każdym szkoleniu możesz otrzymać świadectwo uczestnictwa, ale ogromna ich liczba zupełnie nie liczy się na rynku. Wybieraj te prestiżowe kursy, których ukończenie wzmocnią Twoją pozycję na rynku.

Kursy z dofinansowaniem

Chociaż szkolenia przez internet są najczęściej nieco tańsze, ponieważ ich organizacja wiąże się z mniejszymi wydatkami, to osoby, które chcą w nich brać udział, mogą poczyniać jeszcze większe oszczędności. Biorąc pod uwagę fakt, że udział w dobrym szkoleniu to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych i niestety nie zawsze te są pokrywane przez pracodawcę, warto szukać kursów z dofinansowaniem. Czy wiesz, że pomoc finansowa na ten cel może pokryć nawet 80% kosztów całego wydarzenia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here